Бійцям Сил оборони вдалося відкинути окупантів на північ від фронтового села Спірне в Луганській області, що розташоване на перехресті Кремінського (Лиманського) і Бахмутського напрямків. Цей відрізок фронту можна визначити як Сіверський напрямок.

Це подія сталася в контексті невдалих спроб російських загарбників поліпшити своє тактичне положення в районі зазначеного населеного пункту. Цю інформацію надано авторитетним укладачем фронтових мап і військовим експертом «DeepState» у його зведенні за минулу добу, яке було оприлюднено в його Телеграм-каналі.

Також про просування ЗСУ на Бахмутському напрямку підтверджують аналітики у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Геолокаційні кадри, показують, що українські сили просунулися на південь від Спірного. Один російський військовий блогер стверджував, що «туман війни» затьмарює ситуацію на північному сході від Бахмута біля Сіверська. Втім, з його слів, нібито немає жодних ознак великих наступальних операцій України чи Росії на цьому напрямку.

Своєю чергою, українські та російські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на захід від Бахмута в районі Богданівки, Хромового та Іванівського та на південний захід в районі Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки.

Опубліковані 29 грудня геолокаційні кадри вказують на те, що російські війська нібито просунулися на північний схід від Водяного, що 7 км на південний захід від Авдіївки.

Аналітики наголошують, що українські та російські джерела стверджували, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки поблизу Очеретиного, Новобахмутівки та Степового; на південний схід поблизу промзони; на південний захід біля Сіверного, Первомайського, Невельського.

Попри всі мінімальні просування ЗСУ настрої в Києві у зв’язку з військовою обстановкою на фронті останнім часом значно погіршилися.

Такого висновку дійшов кореспондент The Guardian у Центральній та Східній Європі Шон Вокер після свого останнього візиту до Києва, пише видання.

«Вперше з перших днів війни на горизонті не було особливого оптимізму, — зазначив він. — Це погіршення настроїв почалося у вересні, і з тих пір настрої стали ще більш песимістичними. Ви чуєте, як люди кажуть, що вони не вірять, що війна буде виграна так, як вони вірили до цього. Деякі доходять висновку, що це означає, що доведеться битися ще наполегливіше, а деякі тихо запитують, чи означає це, що настав час подумати про те, чи є якийсь спосіб покласти війні край».

Стверджується, що основна причина такого песимізму — відчуття того, що контрнаступ ЗСУ було зірвано. Хоча більшість аналітиків кажуть, що українські сили вражаюче адаптувалися до нового озброєння, офіційні особи США вважають, що українські війська були занадто сильно розосереджені.

Як пише The Guardian, на думку більшості аналітиків, лінія фронту зараз зміцнилася настільки, що важко собі уявити значний прорив тієї чи іншої сторони.

«Є мало ознак того, що будь-яка зі сторін найближчим часом доб’ється значного прогресу. Росія побудувала неймовірно щільні оборонні укріплення, які роблять практично неможливим просування України. Але укріплення також зупиняють і росіян, тому що їм доведеться долати величезні мінні поля, які вони заклали», — зазначив кореспондент.

Ще кореспондент The Guardian акцентував увагу на невирішеному питанні з військовою допомогою США. За його словами, якщо фінансування не надійде в тій чи іншій формі, «це буде катастрофою для України»: «Українці вже стикаються з нестачею всього, що їм потрібно».