На традиційній нараді в Офісі президента обговорили комунікацію Кабінету з міністрів з населенням. Лідер Володимир Зеленський вимагає від уряду роз’яснення людям, для чого саме змінили формат адаптивного карантину.

За його словами, українці повинні розуміти, навіщо державу поділили на зони за чотирма категоріями — від “зеленої” до “червоної”, які залежать від епідемічних показників.

“Володимир Зеленський вимагає від уряду чіткого пояснення людям, як відбувається розподіл на чотири зони та навіщо потрібен адаптивний карантин”, — наголосили в офісу.

Також на нараді обговорили допомогу українцям у часи пандемії на карантину. міністр розвитку економіки Ігор Петрашко розповів про відшкодування двох третин зарплат 358 тисячам громадян зі 180 тисяч ФОПів. Також в уряді спростили отримання виплат з безробіття.

“Це красиво звучить. Але багато хто постраждав, втратив роботу, пішов у вимушену відпустку. В цілому люди сьогодні отримують значно менше. Держава повинна давати або можливості робити щось самому, або забезпечувати місцем роботи. Настав той момент життя, коли треба створювати величезну кількість робочих місць. І перезапуск державних підприємств, промисловості має відіграти в цьому стратегічну роль”, — додав Зеленський.

Нагадаємо, карантин в Україні триває з середини березня. Його послабили у травні, з 1 серпня адаптивний карантин перейшов у формат згаданих зон.