Україна готується до нового великого наступу, який може розпочатися за кілька тижнів. У Зеленського очікують, що назріває оточення країни  з одночасним наступом на трьох фронтах зі сторони РФ. 

Про це один із ключових інсайдерів президента Зеленського сказав The Daily Beast.  

Рустем Умеров, член команди з переговорів з Росією, сказав, що Кремль, можливо, готується до нового просування. Він зазначив, що Україні загрожують з багатьох напрямків, але не уточнив, звідки можуть бути обстріли. 

«Росіяни оточують нас під кутом 240 градусів, атакують з Чорного моря, з боку Білорусі та Луганської та Донецької областей», – сказав Умеров.  

Експерти української розвідки та оборони вважають, що все це підготовка до широкомасштабного наземного наступу, підкріплена поповненням регулярної армії РФ. 

Ще з літа у військах ходять чутки про плани російського командування накопичити достатню масу військ і за допомогою рішучого удару захопити Луцьк і Львів, а далі пройти вздовж українського кордону, відрізаючи шляхи західних постачань озброєнь. Другий удар має бути спрямований на Київ. У фантазіях російських керівників успіх операції змусить Володимира Зеленського до капітуляції та призведе до кінця конфлікту, однак все це лише безглузді мрії окупантів.

Водночас колишній співробітник оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України полковник Олег Жданов розповів, що українські військові та розвідувальні підрозділи в режимі реального часу відстежують пересування російських військ. 

«Ми спостерігаємо, як Росія нарощує багато сил у Запорізькій області. Схоже, вони планують атаку в кліщі зі сторони Харкова [на сході] і Запоріжжя [на півдні], вони намагатимуться захопити всі основні сили оборони України», — сказав Жданов.  
 

Подібні переміщення відслідковуються і зі сторони Білорусі. 

«Ми також спостерігаємо, як російські військові постійно переміщують 10-12 000 чоловік у Білорусі [на північ]. Також вони посилюються в Луганській і Донецькій областях»,- додав експерт.

Проте в противника хоч і є багато “гарматного м’яса”, та здійснити повторний напад не вдасться. Російська армія не готова до повторного вторгнення в Україну, адже ЗСУ підготувалися до будь-яких можливих сценаріїв. Тож якщо кремлівський диктатор таки віддасть наказ на повторний наступ, це закінчиться для РФ хіба що величезними втратами.