Шевченківський районний суд Києва 5 лютого 2018 року стягнув 1 млн 35 тис. гривень застави, внесеної за головного редактора видання "Страна.ua" і директора ТОВ "Вісті Мас-Медіа" Ігоря Гужву в бюджет, і дав дозвіл на його затримання, передає Корупція.Інфо

Про це повідомив прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко на своїй сторінці у Facebook

"Шевченківським районним судом Києва задоволено клопотання прокурора про стягнення застави, внесеної Ігорем Гужвою як запобіжний захід у сумі 1 млн 35 тис. грн до держбюджету. А також надано дозвіл на його затримання з метою приведення до суду для вирішення питання про зміну запобіжного заходу із застави на тримання під вартою", – написав Лисенко.

Популярне: "Для тих, хто намагається уникнути": Від сьогодні в Україні повноцінно вступив у дію важливий закон

На своїй сторінці у Facebook Гужва прокоментував це рішення.

"Учора суд ухвалив мене затримати і примусово доправити на засідання (якщо цього не станеться, то наступний крок – оголошення в розшук)", – повідомив Гужва.

На думку обвинуваченого, Адміністрація президента спробує організувати тиск на Австрію за дипломатичними каналами для того, щоб домогтися його видачі.

"Чи згадає мою скромну персону Петро Порошенко під час його майбутнього візиту до Відня? Поки невідомо. Але такого теж виключати не можна", – вважає Гужва.

Раніше повідомлялося, що Генеральна прокуратура просить суд посилити запобіжний захід Ігорю Гужві. У повідомленні ГПУ зазначено, що 8 грудня 2017 року під час судового розгляду прокурор подав клопотання, щоб залишити раніше обраний йому запобіжний захід (обов'язків не відбувати за межі Києва) у силі. За словами ГПУ, Гужва не з'явився до суду за станом здоров'я та надав медичні довідки.

За версією Генпрокуратури, Гужва "свідомо затягував розгляд судом кримінальних проваджень щодо нього". І тепер прокурор готує клопотання до суду про переведення застави (1 млн грн) у дохід держави і зміни запобіжного заходу на більш суворий.

Також прокуратура зазначала, що просила суд накласти на обвинуваченого додаткові обов'язки, у тому числі здати три паспорти для виїзду за кордон. Проте Шевченківський районний суд Києва в цьому відмовив.

Сам Гужва наразі перебуває в Австрії, де попросив політичного притулку