Віцепрезидент Європейської Комісії Жозеп Боррель за підсумками візиту на тренувальний полігон Місії Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні щиро подякував Польщі та його війську за підготовку українських військовослужбовців.
Про це йдеться у публікації на офіційній сторінці Генерального штабу Збройних Сил України в Facebook.
— Я маю подякувати Польщі за великі зусилля, які докладають Військо Польське та Польський Народ. Без них, без сильної підтримки Польського Уряду, неможливо було б розвинути цю Місію за такий короткий час і зробити її функціональною, — наголосив Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки, Віцепрезидент Європейської Комісії Жозеп Боррель. — Я відвідував українських військових, які проходять навчання. Я дуже зворушений цими зустрічами. Для мене велика честь бути разом з українськими солдатами, які проходять тут підготовку, щоб захищати свою землю від російської агресії.
Також Жозеп Боррель висловив захоплення «хоробрістю українських воїнів, їхньою мужністю та рішучістю захищати Батьківщину. Українці та українки, які захищають свою націю та її свободу».
— Усі погоджуються, що українська армія є однією з найкращих армій світу. Вони показали, довели, що в реальній боротьбі вони є однією з найкращих армій світу. Місія Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні є дуже відчутним доказом та ілюстрацією загальної європейської волі підтримати Україну: військово, фінансово, економічно та політично. Наша підтримка розробляється і буде розвиватися й надалі, — підкреслив Віцепрезидент Європейської Комісії.
Як відомо, лідери Європейського Союзу наполягають на швидкому створенні інвестиційної програми для збільшення виробництва в оборонній промисловості блоку в світлі війни РФ проти України.
Про це повідомляє Reuters, посилаючись на проект підсумкового документа саміту ЄС, який відбудеться 15-16 грудня.
“Європейська Рада закликає Єврокомісію якнайшвидше представити пропозицію щодо Європейської програми оборонних інвестицій для зміцнення спроможності та стійкості європейських оборонних технологій і промислового сектора, включаючи малі та середні підприємства”, — йдеться в проекті докуменету.
Лідери ЄС також вимагатимуть активізувати зусилля з виявлення військових прогалин та координації спільних оборонних закупівель, зокрема для поповнення запасів матеріальних засобів, які були вичерпані на підтримку України.
ЄС давно закликає країни-члени об’єднати зусилля щодо закупівлі зброї замість того, щоб підвищувати ціни, конкуруючи одна з одною або укладаючи індивідуальні угоди з постачальниками за межами блоку.
Країни неохоче робили це, але війна в Україні і швидкість поставок західної зброї Києву додали нового відчуття терміновості.
Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель заявив, що ЄС та його країни-члени надали Україні зброї та військового обладнання на суму щонайменше 8 мільярдів євро.
Згідно з проектом документа, на саміті в Брюсселі лідери ЄС також закликатимуть до швидшого впровадження інфраструктурних робіт, спрямованих на сприяння швидкому переміщенню військ по Європі.
Будівництво та модернізація інфраструктури, такої як дороги та мости, є частиною проекту ЄС “Військова мобільність”, який також спрямований на спрощення та стандартизацію процедур для військового персоналу та обладнання під час перетину кордонів автомобільним, залізничним, морським або повітряним транспортом.
Військові експерти вже давно скаржаться, що занедбана або відсутня інфраструктура та бюрократична тяганина перешкоджають швидкому переміщенню особового складу та обладнання, яке було б вирішальним, якби союзникам по НАТО довелося надіслати підкріплення до Східної Європи у разі збройного конфлікту.