Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що українська сторона веде переговори з Німеччиною, а також США щодо розміщення в Україні систем Patriot.

про це Кулеба сказав у розмові з Polsat News.

“Ми підтримуємо польську ідею розміщення Patriot в Україні, адже це найкращий спосіб захистити не лише Україну, а й Польщу та інші країни Європи і НАТО. Ми розпочали переговори з Німеччиною з цього питання. Ми порушували ці питання перед США, оскільки вони володіють технологією Patriot. Я також використовую міністерські зустрічі НАТО та ОБСЄ, щоб поговорити з усіма, хто може допомогти нам прийняти позитивне рішення щодо постачання Patriot в Україну”, – заявив він.

Раніше у Пентагоні заявили, що Сполучені Штати розглядають можливість відправки систем Patriot в Україну для підтримки засобів ППО проти російських атак.

Про це повідомив журналістам високопоставлений представник Пентагону

“Усі можливості перебувають на столі”, – сказав чиновник, відповідаючи на запитання, чи розглядають США можливість відправки батарей Patriot саме в Україну.

“Patriot є одним із засобів ППО, які розглядаються”, – додав чиновник.

Зенітна ракетна система Patriot призначена для протидії і знищення балістичних ракет малої дальності, літаків і крилатих ракет.

ППО України є “головним пріоритетом” США, додав чиновник.

“Ми розглядаємо всі можливості, які можуть допомогти українцям протистояти російським атакам, тому всі можливості перебувають на столі, і ми розглядаємо, що можуть зробити Сполучені Штати, що можуть зробити наші союзники і партнери, і розглядаємо комбінації можливостей, які були б корисні”, – додав чиновник.

Як відомо, Берлін запропонував Варшаві систему Patriot для забезпечення безпеки повітряного простору після того, як минулого тижня в Польщі впала ракета, внаслідок чого загинули двоє людей.

Але Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак попросив Німеччину натомість відправити ЗРК Patriot в Україну, щоб Київ міг встановити їх на своєму західному кордоні. Міністр вважає, що таке рішення захистило б Україну від подальших жертв і блекауту, а також підвищило б безпеку на польському східному кордоні.

Наразі, Німеччина обговорює з союзниками прохання Польщі про відправлення німецьких систем Patriot до України.

Про це сказав журналістам у Берліні представник уряду Німеччини

“Ми обговорюємо з нашими союзниками, як реагувати на пропозицію Польщі”, – заявив журналістам у Берліні представник німецького уряду.

Що потрібно розуміти?

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що передання Україні систем протиповітряної оборони Patriot не потребує схвалення Альянсу, як раніше казала німецька міністерка оборони Крістін Ламбрехт. Про це повідомляє Reuters.

“Німеччина (раніше – ред.) надавала сучасні системи протиповітряної оборони Україні. І на зустрічі міністрів закордонних справ наступного тижня я закликатиму союзників посилити підтримку, не в останню чергу в посиленні ППО України. Але рішення щодо конкретних спроможностей залишаються рішеннями національними”, – сказав голова Альянсу.

Столтенберґ зазначив, що іноді країнам потрібно консультуватися з іншими союзниками через угоди про кінцевих споживачів. Він пояснив, що рішення про передання Україні систем мають ухвалювати окремі країни з урахуванням правил, що стосуються кінцевих користувачів. Водночас представник німецького уряду розповів, що його країна все ж почала обговорювати з союзниками, “як реагувати на пропозицію Польщі”.