Північноатлантичний альянс затвердив пакет допомоги Україні і Грузії в Чорному морі і тепер повинен приступити до його реалізації.
Про це заявив глава Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков під час 12-го Київського безпекового форуму.
«НАТО має комплексний пакет допомоги для України з 2016 року. У Вашингтоні міністри закордонних справ вирішили посилити ситуаційну обізнаність НАТО в Чорноморському регіоні, а також посилити підтримку ключових партнерів в Чорному морі – тобто України і Грузії. Тому ми збираємося приділяти більше уваги відвідуванню портів, навчання та обміну інформацією для наших партнерів. Рішення було прийнято на минулому тижні, і тепер його реалізація повинна початися», – сказав дипломат.
Як зазначив він, у НАТО збираються приділяти більше уваги відвідуванню портів, навчанню та обміну інформацією з Україною та Грузією.
Крім того, "пакет" повинен посилити вже наявні заходи, що вживаються альянсом у регіоні.
"Це буде постійний процес. Це буде посилення вже наявних заходів підтримки, і як пріоритет для України й Грузії буде відкрито більше заходів. Як ви бачили, недавно була морська група НАТО, яка відвідала порт. Ми очікуємо більше таких візитів у майбутньому, а також союзники на двосторонній основі відправляють кораблі в українські порти, і вони будуть продовжувати це робити", – сказав Винников.
Варто нагадати, що 1 квітня Кораблі ударного угруповання НАТО зайшли в Одесу.
Як повідомляє прес-служба ЗСУ, дані кораблі несуть патрулювання в Середземному морі у складі військово-морської групи НАТО "SNMG2", а до Південної Пальміри вони прибули з дружнім візитом.
"В Чорноморський регіон "Торонто" і "Санта Марія" увійшли до складу загону кораблів під командуванням флагмана — фрегата ВМС Нідерландів F805 "Еверстен", а також турецького фрегата F493 "Геліболу", які в ці дні гостюватимуть в інших портах країн Причорномор'я", — йдеться у повідомленні.
Після відвідин Одеси кораблі взяли участь у навчаннях типу PASSEX спільно з кораблями ВМС ЗСУ. Метою навчань в акваторії Чорного моря є підвищення сумісності українських кораблів з кораблями НАТО і держав-партнерів.