Настоятелька гродненського Свято-Різдво-Богородицького жіночого монастиря Ігуменя Гавриїла назвала протестувальників «натовпом божевільних» і порівняла їх з сектантами. Про це вона сказала на провладному жіночому форумі «За Білорусь» на Мінськ-Арені.

Про це повідомляє TUT.BY.

«Ми бачимо натовп божевільних, яких шкода, перед якими хочеться стати на коліна й просити: «Зупиніться», – сказала матушка.

Також вона назвала національний білоруський біло-червоно-білий прапор «чужорідним», а протестувальників – «стадом, яке волає» із цим прапором на «задньому місці» на все місто «бісівські вигуки».

«… під оскаженілі звуки автомобільних клаксонів з венесуельських революційних сценаріїв, в руках і на плечах, і на голові, і навіть, прошу вибачення, на задньому місці, прикріпивши чужорідний, але нібито свій національний біло-червоно-білий стяг, як розлючене стадо, волають на все місто бісівські вигуки», – сказала Ігуменя Гавриїла.

Варто зазначити, що прессекретар БПЦ Сергій Лєпін написав у Фейсбуці, що матінка Гавриїла була на цьому форумі з благословення митрополита Веніаміна, «але сам Митрополит не був поінформований про те, що це не просто якийсь «жіночий» захід, але захід з певним політичним підтекстом».

На думку Лєпіна, у виступі ігумені Гавриїли був порушений принцип невтручання церкви в політику.

«Але, в будь-якому випадку, матінка висловила свою думку, яку просимо не приписувати всій БПЦ», – додав прессекретар Білоруської православної церкви.