Фахівці впевнені, що держава не продаватиме паливо за низькою ціною

Очікувати зниження тарифів на газ українцям не варто, незалежно від того, чи буде підписано новий газовий договір з Росією,чи ні.

Як вважає директор спецпроектів Науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев, тарифи не впадуть навіть у тому випадку, якщо Україна погодиться купувати російський газ “зі знижкою”.

“Нафтогаз” закупив влітку газ по 180 доларів за 1000 куб. м, а зараз, як благодіяння, продає населенню по 280 доларів за 1000 куб. м. При цьому стверджує, що ринкова ціна газу після Нового року становитиме 10 751 грн за 1000 куб. м”, – говорить Рябцев.

“Держава продасть весь куплений задешево газ за нинішніми досить високими цінами, заробить грошей для виплати субсідіантам”, – додає аналітик Альтернативного експертного уряду Валентин Землянський.

Президент Украналітцентру Олександр Охрименко також упевнений, що ціна газу в кращому випадку не зміниться, а якщо договір про транзит не буде підписаний, то збільшиться до 13-14 грн/куб. м.

Втім, як запевнив напередодні прем’єр-міністр Олексій Гончарук, українцям не варто боятися зростання ринкової ціни газ. За його словами, Кабінет міністрів схвалив спеціальну програму “Гарантована ціна на газ”. Ця програма дозволить купувати газ по 8 грн/куб. м навіть у разі зупинки транзиту. Участь у програмі – добровільна.