Закритість та непрозорість є головними проблемами в процесі міжнародних закупівель медикаментів для України. – повідомляє Корупція.Інфо

"Перша і головна проблема – закритість і непрозорість міжнародних закупівель. До формування середовища абсолютної закритості навколо міжнародних закупівель приклалися всі сторони: і народні депутати, і міжнародні організації, і чиновники МОЗ, і лобісти-"антикорупціонери", – сказано в матеріалі.

"Міжнародним організаціям, ховаючись за своїми внутрішніми процедурами і нормами угод, підписаних із Міністерством охорони здоров'я, було зручно і комфортно проводити закупівлі, а ЮНІСЕФ у повній закритості своєї закупівельної діяльності дійшов до того, що навіть не проводив відкриті торги за даними закупівель, замінивши їх закритими переговорами зі своїми постійними постачальниками", – додали автори.

Головним винуватцем створення системи інформаційної закритості процесу міжнародних закупівель назвали чиновників МОЗ 2015-2016 і заступника міністра Ігоря Перегинця, який особисто курирував ці процеси: "Побудовані ним корупційні схеми, судячи з усього, дорого коштували бюджету України. Адже саме він відповідав за розробку підзаконних актів, підписання угод із міжнародними організаціями і саме він був відповідальним за інформаційну взаємодію МОЗ із міжнародниками".

Після цього громадські організації та галузеві експерти, проаналізувавши проекти документів авторства Перегинця і лобістів міжнародних закупівель, одразу стали "бити на сполох", тому що міжнародні закупівлі препаратів були виведені з-під дії Закону України "Про державні закупівлі" та Закону України " Про державні закупівлі ", який зобов'язав проводити тендери через систему ProZorro.

При цьому умовами угод не передбачені вимоги щодо їхнього документального підтвердження. Умови угод не містять вимог щодо якості товару і багато іншого", – зазначають в статті.