Мешканці будинку, який обрушився 28 серпня в Дрогобичі, скаржаться на погані умови проживання та відсутність можливості забрати речі зі своїх квартир.

Як зазначається, рішенням суду від 2 вересня будинок на вулиці Грушевського, 101 був заарештований. Місцева влада і правоохоронці не можуть взяти на себе відповідальність і дати доступ людям до квартир.

Анна Кирилюк, яка очолила громадську організацію співвласників квартир, розповіла, що не потрапила в квартиру, де жив її син, бо двері не відкривалася.

“Будинок просів після обвалу. Нам заборонено підніматися. Хто що міг відразу після трагедії винести, то забрав речі. У квартирах все залишилося, навіть деякі документи не забрали”, – розповідає Анна Кирилюк.

У гуртожитках і готелях проживає 28 осіб, за інформацією мерії. Решта мешканців будинку самостійно знайшли притулок у рідних, друзів, знайомих або орендували житло.

У важких умовах виявилася сім’я Хомичів. П’ятьом членам цієї сім’ї, серед яких 5-місячне немовля, мерія надала дві кімнати в гуртожитку. Батьки Андрія Хомича проживають в кімнаті, де тільки три ліжка і стіл, маленьку шафу вони перенесли в кімнату сина, невістки і маленького онука.

“Ми вже собі самі організували тут якось, щоб проживати: килимки постелили, поприбирали, ліжка переставили. Холодильник тут був, щось там морозить. Ліжечко для дитини з жінкою самі з квартири винесли, навіть не розкручували, швидко все, лише переживали, щоб вмістилось у двері. Волонтери допомагають. Хотілося б бажати кращого житла, бо такі умови з дитиною жахливі. Люди довкола живуть, приходять з роботи і чути шум, дитина просинається. Кажуть, що нам щось шукають. Наразі нема нічого. Пропонували у мерії, щоб запитали у друзів. Наша знайома може нас взяти, але без батьків. Я не хочу залишати батьків, вони мають бути біля нас”, – каже Андрій Хомич.

Молоді батьки показують, як миють дитину, ставлячи ванночку на підлогу, в пляшках приносять теплу воду. Готують на кухні, що знаходяться на поверсі. У душовій і туалеті – антисанітарні умови.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма пояснює, що сім’я до нього не приходила, і відразу ж додає, що люди з мерії вивчають умови проживання кожного.

«Ми шукаємо, куди переселити, я сказав, що не буду бігати за кожним, бо комусь щось подобається, комусь – ні. Мешканцям із 10-ї квартири не подобалися умови тимчасового проживання – і ми знайшли нову кімнату. Люди від мерії перевіряють і мають мені доповісти, які у кого проблеми. Ініціативна група співвласників будинку говорить про всі проблеми і питання, які виникають», – наголосив мер Дрогобича Тарас Кучма.