На 95-му році життя помер знаменитий американський баскетболіст з японським корінням Ватару “Ват” Місака. Він заробив своє місце в історії як перший “не білий” гравець в НБА (тоді ще БАА), повідомляє ESPN. Місака народився в місті Огден (штат Юта).

Після закінчення школи він вступив до місцевого університету і підписав контракт з командою “Юта Ютс”, якій допоміг виграти національний чемпіонат з баскетболу 1944 року. Потім він покинув коледж, щоб провести 2 роки в американській армії, під час яких працював в Японії.

Після служби в армії він повернувся до команди університету Юти і 1947 року разом з нею виграв Національний турнір запрошення. В подальшому грав на позиції захисника в “Нью-Йорк Нікс” між 1947 і 1948 роками, ставши першим азіатсько-американським гравцем, який грав в НБА.

Зазначимо, що перший темношкірий баскетболіст відіграв в матчі НБА на три роки пізніше. Першопрохідцем став Ерл Ллойд. Він дебютував у найпопулярнішій лізі світу в сезоні 1950/1951 років. У тому ж сезоні в асоціації дебютували ще три афроамериканця.