Вперше дівчинка захворіла у два роки.

Шестирічна Настя з Краматорська вдруге вимушена боротись з раком. Вперше дівчинка захворіла у 2 роки – тоді вибратися вдалося ціною нирки і наднирковика. Та хвороба повернулася і метастази поширилися по всьому тілу.

Рятувати Настю взялися лікарі у Стамбулі і їхні прогнози дуже втішні. Однак для цього потрібні гроші. Донеччанин Михайло повернувся зі Стамбула до Києва на кілька днів, щоб шукати спосіб врятувати життя своїй дитині. Шестирічна Настя з мамою залишилася у Туреччині – чекати нового етапу лікування.

Михайло працював на швидкій у Донецьку. Коли почалася Революція Гідності – підтримав її. А коли у столиці пролилася перша кров, запропонував своїм колегам допомогти медикам на Майдані. Керівництво пригрозило, що заявить на нього у прокуратуру, начебто лікар розкрадав препарати. А коли погрожувати почали старшій, тоді одинадцятирічній доньці, родина вирішила переїхати у Краматорськ. Там Михайло заснував медичні курси для волонтерів, працював у санавіації і прийняв постриг. А Настя кожні півроку проходила обов'язкові обстеження. Страхи справдилися цьогоріч у березні.

"Поставили нам два невтішних діагнози: або остеомієліт – гнійне розплавлення кістки, або саркома кістки. Нам нічого не робили – тільки обстежувати, обстежувати. Ми бачили, що вона затухає, вона не могла спати ночами", – розповідає батько.

Метастизи почали з'їдати печінку, легені, кістки дівчинки. Їй було важко дихати, їсти і ходити. А точної причини не було.

"Клітини пухлини цієї знаходилися в такому стані біологічному, що неможливо було визначити, який саме це тип пухлини. В деяких випадках, на жаль, пухлини мають таку складну будову, і це не тільки в нас в Україні, а в усьому світі, коли цього дослідження буває недостатньо, і змушені проводити імуногістохімічне дослідження", – пояснює дитячий онколог Олена Шайда.

Батьки забили на сполох – почали шукати за кордоном лікарню, де б Насті змогли поставити діагноз і негайно призначити лікування. Найдешевшим виявився Стамбул.

Вже за тиждень показники крові Насті суттєво покращилися. Так само, як і прогнози лікаря.

"Якщо він до лікування давав всього лише 5%, то зараз він каже, що ми можемо обговорювати ймовірність повного цілковитого одужання дитини", – каже батько дівчинки.

Ціна всіх цих паперів – виписок, чеків, призначень з турецької клініки – 57 тисяч доларів. На наступний етап лікування Настю взяли авансом. Чим платити за майбутні три курси хімії родина й гадки не має – всі заощадження та пожертвування вже витратили. Лишилася тільки віра у небайдужих та Настю.

Реквізити для допомоги:

ПриватБанк

4149 6258 1257 3051 – гривні

4149 6293 9104 2736 – в долари