Про те, що сьогодні, 17 липня, французька балерина, актриса і співачка Зізі Жанмер померла в своєму будинку в Швейцарії у віці 96 років, повідомила її сім’я.

Зізі Жанмер відома перш за все як балерина – і, в першу чергу, виконавиця головних ролей в спектаклях свого чоловіка Ролана Петі, з яким разом вчилася танцю в Паризькій опері. Поставлена ​​Петі “Кармен” 1949 роки з Жанмер в головній ролі зробила артистку зіркою в Європі і навіть за її межами – після цієї роботи Рене Жанмер запросили в Голлівуд, де вона і змінила ім’я на псевдонім Зізі.

Згодом Жанмер брала участь не тільки в балетних постановках, а й в мюзиклах, і в драматичних спектаклях, і в численних мюзик-хольних виставах, а також знімалася в кіно. Зокрема, вже в 1950 році Петі поставив для Жанмер спектакль “Пожирательница діамантів”, де вони обидва виконали головні балетні партії і при цьому виступали в якості “шансоньє”, – фактично ця робота була своєрідним мюзиклом, створеним під враженням від американських гастролей “Кармен “.