Міністр охорони здоров’я Максим Степанов попередив, що за нинішньої тенденції захворюваності коронавируса кількість нових хворих на добу може перевищити 4 тисячі осіб.

В ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” 11 вересня він закликав українців дотримуватися встановлених в країні протиепідемічні правила.

“Виходячи з того, з якою швидкістю ми перевалили за 2 і 3 тисячі (нових інфікованих за добу) з одного боку, а з іншого – легковажне ставлення до всіх правилами нової реальності, які встановлені в державі, ми йдемо не по найкращому сценарієм, м’яко кажучи. З такою ж швидкістю ми можемо перейти 4 тисячі”, – сказав Степанов.

За словами міністра, при такому сценарії розвитку ситуації в країні лікарні почнуть заповнюватися, і навантаження істотно зросте.

“У нас на сьогоднішній день 45% рівень завантаженості ліжок, які введені вже для лікування хворих COVID-19. Якщо ми беремо, наприклад, Чернівецьку область, то це близько 69%. Це і з підтвердженим COVID і люди, які з підозрою, але в цілому це 69%, це дуже багато. Саме тому ми, бачачи ті цифри, які ми бачимо кожен день, сьогодні це 3144 людини на добу, які захворіли, ми дуже швидко переступаємо ці антирекорди, і саме тому ми вважаємо, що нам треба додати ще близько 16 тис. ліжок”, – сказав Максим Степанов.

Степанов закликав українців дотримуватися протиепідемічних правил.

“Єдине прохання, про яку я прошу вже близько п’яти місяців щоранку, – і це не зобов’язання перед державою або урядом, а перед самим собою і своїми близькими, – просто дотримуватися правил. Вони прості. Таким чином ми зменшимо кількість людей, які будуть хворіти кожен день, кількість госпіталізацій, і ви будете впевнені, що наша медична система зможе надавати допомогу”, – зазначив глава МОЗ.