Лідер Радикальної партії Олег Ляшко звинуватив міністра охорони здоров’я України Максима Степанова в бездіяльності, коли потрібна була допомога жителю Чернігівської області Ігорю Біжовцю, який лікувався від COVID-19.

Про це він заявив в ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера” на каналі “Україна” 12 лютого.

Ляшко розповів, що звертався до Степанова, коли Біжовцю потрібен був кисневий апарат і ремдесевір. Степанов, за словами Ляшка, не відповів на дзвінок, але 15 січня передзвонив і сказав, що апарати є в інших областях, їх перекинуть в Чернігівську область.

“У підсумку нічого не зробили. Подзвонив Біжовцю головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, запитав, яка у нього історія, і на цьому все закінчилося”, – зазначив Олег Ляшко.

Степанов сказав, що знає історію цього пацієнта, лікарі його намагалися врятувати.

“Він захворів 1 січня, 4-го звернувся до лікарів, 11 січня потрапив в лікарню, у нього відразу був важкий стан, сатурація була нижче 80%.

Він був переведений 15 січня в Чернігівську обласну лікарню. У тій стадії на 14-й день хвороби ремдесевір не показаний. Лікарі боролися за його життя, він помер увечері 2 лютого. Я стежу за кожною людиною, яку можна врятувати. А зараз я вам кажу відверто:

“Не пробуйте навіть мене ще раз в такому звинувачувати. Ви зрозуміли?”, – сказав Степанов.