Багато депутатів Верховної Ради не захотіли розбиратися в словах заступника глави української делегації в Тристоронньої контактній групі (ТКГ) Вітольда Фокіна, а просто почали нападати на нього.

Про це заявив сам Фокін 20 вересня в коментарі виданню Vesti.ua.

Публікуємо повну відповідь Фокіна на скандал в комітеті Ради:

“Моя присутність на цьому засіданні було обумовлено не нормами закону (він не зобов’язує з’являтися на подібних заходах), а виключно моїм внутрішнім позивом. Я хотів пояснити свою позицію. Щиро сподівався, що це допоможе уточнити деякі моменти, що викликали дискусію через моїх фраз, які засоби масової інформації просто вирвали з контексту. Я сподівався, що мене почують і зрозуміють.

Але, на жаль, цього не сталося. Я побачив, що у багатьох народних депутатів не було бажання розбиратися по суті. Вони не були налаштовані ні на діалог, ні на конструктив. Тільки напад. Це сумно.

Дуже розчарований і відсутністю у нинішніх парламентаріїв елементарних норм культури і етикету. Причому, мова йде не тільки про тон, який вони вибрали в розмові зі мною. Стиль спілкування депутатів між собою також викликає питання.

Оскільки мене не слухали і вникнути в мої відповіді навіть не намагалися, я відчув, що після цього засідання знову почнуть виривати мої фрази з контексту і перекручувати їх так, як буде хотітися. Тільки тепер проробляти це стануть вже не ЗМІ, а самі народні депутати. Нехай все це залишиться на їх совісті.

А ця історія чітко показала хто є хто. Я вдячний всім, хто мене підтримав. І вдячний тим, хто вчора проявив свою сутність і справжні наміри. Ви намагалися закидати камінням мене, а потрапили в усіх жителів України. У всіх, хто проти війни.

А я живу чесно. Люблю нашу країну і наш народ. Я відданий Україні і завжди буду відстоювати її інтереси. А головне я щиро хочу світу. І я буду продовжувати робити все, що від мене залежить, для того, щоб світ в нашій країні настав якомога швидше”.