В Україні необхідно посилити відповідальність для водіїв за використання шин, які не відповідають сезону експлуатації, в зимовий період такі заходи стають особливо актуальними.
Про це заявив втоюрист Денис Конюшко. На його думку, не треба обмежуватися штрафами.
"Я б не ставив питання грошових штрафів, тому що вони не допомагають в Україні абсолютно. Ставив би питання про тимчасове вилучення посвідчення водія", – заявив експерт.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
"Експлуатація літньої гуми апріорі призводить до збільшення кількості ДТП і шансів, що машина потрапить в аварію. Відповідно, людина, виїжджаючи на такій гумі, має розраховувати на те, що вона небезпечна для інших учасників дорожнього руху. Тут навіть не можна говорити про те, що є якась необережність – людина усвідомлює свої дії. Якщо людина усвідомлює свої дії і здійснює порушення, то це умисне порушення, і має бути збільшена відповідальність", – пояснив він.
За словами автоюриста, є два види відповідальності – одна просто за пересування на транспортному засобі з шинами не по сезону, а друга – експлуатація таких шин, яка привела до скоєння ДТП.
"Відповідальність, яка є на даний момент, не відповідає реаліям, відповідно, її треба збільшувати", – підкреслив він.
За словами Конюшка, залишається відкритим питання, як представники поліції визначатимуть якість шин.
"На даний момент в розділі 31 правил дорожнього руху є обов'язкові вимоги до якості шин, висоті протектора тощо. Але жодного разу не бачив, щоб представники поліції зупиняли на дорозі автомобіль і з міліметровою лінійкою міряли шини. А якщо поліцейський "на око" буде складати протокол, то суддя його скасує", – пояснив він.
Також автоюрист нагадав водіям, що якщо ДТП сталася в результаті експлуатації шин, які не відповідають сезону, страхова компанія повинна відмовити у виплаті страхового відшкодування.