Згідно з законом, наступного року мають підняти мінімальну заробітною плату, проте не все так просто

Згідно із ухваленим Законом “Про Державний бюджет України на 2019 рік” мінімальна заробітна плата у 2019 році становитиме 4 173 гривень та у погодинному розмірі – 25,13 гривень.

Але, з опублікованих матеріалів, стало відомо, що за собою “тягне” підвищення мінімалки.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Якщо юридичні та фізичні, тобто підприємці, які використовують найману працю, порушать прийняте трудове законодавство, то фінансова відповідальність на них чекатиме вже у таких розмірах:

  • 30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 125 190 гривень за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору. А також за оформлення співробітника на неповний робочий час, якщо фактичного він виконує роботу за повний робочий час. Або ж за виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.
  • 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41 730 гривень за те, що підприємець проявляє недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (Куди входить: оплата роботи в нічний час, в вихідний або святковий день, понадурочну робота та інші подібні випадки).
  • 3 мінімальні зарплати, – це 12 519 гривень за наступні порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам. Туди ж входять строки інших виплат, передбачених законодавством. Штраф надається у тому випадку, якщо затримка складає більш як один місяць або виплата відбувається не в повному обсязі.
  • 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41 730 гривень за недотримання встановлених законом гарантій та пільг для співробітників, що були залучені до військової, альтернативної служби, а також повної чи часткової мобілізації.
  • 1 мінімальна зарплата за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

Також варто зазначити, що підприємство, яке визнало недійсний наказ, також очікує штраф у розмірі 125 190 гривень.

Якщо наказ був оформлений так як треба, але підприємство з якихось причин не повідомило фіскальну службу про найнятого працівника, штраф сягатиме суми в 4 173 гривень.

Штраф за допуск працівника до роботи без трудового договору для підприємця сягатиме від 8 500 до 17 тисяч гривень.