У Запорізькій області тривають акції протесту населення міст, які опинитися під контролем російських сил.

9 березня на ходу з національними прапорами вийшли жителі Мелітополя. Учасники акції йшли центром міста, скандуючи «Нет войне», «Мы здесь власть». Відповідні відео та фото оприлюднив один із місцевих сайтів у своєму телеграм-каналі. 

В Енергодарі жителі міста 9 березня зібралися під місцевим Палацом культури на акцію до дня народження Тараса Шевченка. На відео, яке опублікував у своєму телеграм-каналі мер міста Дмитро Орлов, видно, що на акцію люди вийшли з національними прапорами, відбулося покладання квітів до пам’ятника Шевченку.

Також тривають акції протесту жителів Бердянська. Фото з мітингу на площі навпроти місцевої мерії також оприлюднив у соцмережах місцевий сайт.

Сьогодні в регіоні також очікується евакуація до обласного центру населення міст Енергодар, Василівка і навколишніх територій. Наразі мер Енергодару повідомляє, що колона транспорту з евакуйованими вже виїхала з його міста.

Нагадаємо, що на тимчасово окупованих територіях, жителі міст безперевно проводять мітинги проти окупантів і чинять потужний опір. Так, у Херсоні зранку на площі Свободи зібралися сотні місцевих жителів на акцію проти дій військових Росії, які фактично захопили місто. Громадський транспорт у місті не працює, тому люди йшли до центру пішки та їхали велосипедами. 

Очевидці кажуть, що містяни йшли навіть із найвіддаленіших куточків міста. На площі вони тримали українські прапори, скандували «Херсон – це Україна», «Ганьба», «Фашисти» та вимагали від російських військових, які стояли поруч, забиратись геть з Херсону. Російські військові кілька разів намагались розігнати натовп пострілами у повітря, проте це не зупинило херсонців, кажуть очевидці.

Додамо, що понад 3 тисячі жителів зайнятої російськими військами Чаплинки, що на Херсонщині, вийшли на акцію протесту проти окупантів. Великі мітинги проти окупантів проходять й у Новій Каховці в Херсонській області. Колона іде до мерії, до окупантів.

Люди скандують: «Нова Каховка – це Україна». Серед інших слоганів: «Слава Україні! Героям слава!».