Президент України Володимир Зеленський зустрінеться зі своїм польським колегою Анджеєм Дудою. Очільники держав говоритимуть про агресію РФ щодо України.

Про це заявив очільник бюро національної безпеки Польщі Павло Солох, повідомляє PAP.

“Попереду тиждень, протягом якого також будуть численні консультації, переважно серед союзників. Наш президент зустрінеться з президентом України”, – сказав він.

Як зазначається, необхідність консультацій викликана тим, що після переговорів із Заходом “росіяни не відмовилися від своїх вимог, надто радикальних, а якщо прямо кажучи – нахабних”. Таким чином, за його словами, потрібно бути готовими до різних сценаріїв розвитку ситуації навколо України.

На його думку, широкомасштабний наступ російських військ є “найменш ймовірним” сценарієм, але його також не можна виключати.

“Росія, мабуть, стоїть перед дилемою: якщо Захід збереже свою рішучу позицію, тобто Путін нічого не досягне, то росіяни щось захочуть зробити. Він також повинен здійснити якийсь жест щодо власного суспільства. І це ризик”, – пояснив очільник.

Нагадаємо, у грудні 2021 року троє президентів України, Польщі та Литви зустрілися на Прикарпатті в резиденції “Синьогора”.Вони  підписали спільну заяву, зокрема, щодо протидії російській агресії.

“Наше спільне завдання — стримати загрозу з боку Росії, захистити Європу від агресивної політики Росії. Україна, Польща і Литва перебувають в авангарді цього стримування”, — заявив Володимир Зеленський.

ЄС та НАТО не мають приймати ультиматуми Росії, вважають лідери трьох країн. Адже якщо дати слабину, агресор на цьому не зупиниться. Володимир Зеленський наполягає на жорстких санкціях проти Росії, бо, за його словами, світ має вживати потужних превентивних заходів, а не реагувати на події, які вже відбулися.

Інші теми, які обговорили президенти:

стурбованість “Північним потоком – 2”;

міграційна криза на білорусько-європейському кордоні;

заяви з Москви про розміщення ядерної зброї на території Білорусі.

“Для України це достатньо звична ситуація щодо чергової інформаційної атаки з Росії. Принаймні, ми будемо точно знати, якщо так станеться (якщо РФ розмістить ядерну зброю у Білорусі — Ред.), де розташована частина ядерної зброї Російської Федерації”, — заявив Зеленський.