Міністр охорони здоров’я максим Степанов звернувся до українців із заявою про те, що вірус SARS-CoV-2 став набагато агресивнішим, через що, відповідно, кількість важко хворих невпинно зростає. Також Степанов закликав українців ні в якому разі не займатись самолікуванням.

Про це він повідомив під час брифінгу 11 листопада.

“Зараз набагато агресивнішим став цей вірус (SARS-CoV-2 — ред). Тобто кількість важких хворих збільшується. Це відбувається по всій країні”,— підкреслив очільник українського відомства.

За словами Максима Степанова, українці протягом 5-7 днів просто не звертаються до свого сімейного лікаря, лікуються самостійно. Окрім того, вони дуже часто починають одразу вживати антибіотики чи інші лікарські засоби, бо “їм хтось це порадив”.

“Я прошу вас, шановні українці, негайно припинити самолікування. Для того, щоб надавати кваліфіковану медичну допомогу, головне, допомогу, від якої вам буде ставати легше, ви будете одужувати, це треба, щоб робив виключно лікар”, — наголосив глава МОЗ.

Максим Степанов вирішив нагадати населенню про те, що у лікаря є відповідні знання та протоколи лікування.

“Він знає, в якому стані ви перебуваєте, і що саме в цей момент треба давати. Ви ж вживаєте антибіотики на початкових стадіях, а ще інколи по 2-3 види антибіотиків. Від цього ви робите собі шкоду. В повному сенсі цього слова. Чому? Тому що якщо у вас буде стан, при якому дійсно знадобляться антибіотики, вони просто не будуть мати тієї дії, яка необхідна для процесу лікування”, — заявив глава Міністерства охорони здоров’я.

Також відзначимо, що в Україні через коронавірус ставлять на стоп планові госпіталізації і операції. Як повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, тепер лікарні прийматимуть тільки ургентних пацієнтів (тобто по швидкій допомозі).

У МОЗ пояснили: це є “другим етапом реагування на поширення коронавірусу”.

Головних цілей дві. По-перше, не допустити спалахів коронавірусу в самих лікарнях (як показує закордонна статистика, там “корону” підхоплює до 30-40% пацієнтів), по-друге, звільнити медзаклади не інфекційного профілю під прийом ковідних хворих, адже в відведених під коронавірус лікарнях вільні ліжка в багатьох регіонах вже фактично закінчилися.

Варто зазначити, що подібні заборони вже були під час весняного карантину. Але діяли вони недовго. Крім того, тоді лікарі швидко знайшли схему їх обходу: планових пацієнтів просто записували як “термінових”, зрозуміло, за додатковий гонорар лікаря.