Морги у Білорусі завалені трупами російських військових.
За наявною інформацією, санітарні втрати російських окупантів станом на ранок 23.03.2022 року склали близько 43 тисяч осіб. Неповоротні санітарні втрати (загиблі) наблизилися до 16 тисяч осіб.
Таким чином, сумарні втрати російських окупаційних військ перевищили 59 тисяч людей. У медичних закладах Білорусі, крім збереження в силі розпорядження про броню ліжко-місць у Пінську, Кобрині, Бресті та Дрогичині, зберігається контроль використання медичним персоналом мобільних телефонів. Варто зазначити, що лікарні у Білорусі готуються до напливу. У медичних закладах відбувається формування запасу ліків, які привозять з центральних та північних міст республіки, також відомо про поставки з Росії.
Незважаючи на стабілізацію ситуації з напливом поранених та завантаженість нижче денної пропускної спроможності, морг Гомельської міської лікарні на вул. Ціолковський повністю заповнений і вже найближчими днями припинить функціонування. Аналогічна ситуація із запасним моргом на території Центру радіаційної медицини, під який виділили ангар, спочатку непридатний для зберігання трупів.
Росія своїх кидає. Причому така ситуація обумовлена не надмірним напливом двохсотих, або високою смертністю поранених у лікувальних закладах (що не так, у білоруських лікувальних закладах виживання поранених набагато вище ніж у російських), а тим, що Росія практична і не забирає тіла своїх військовослужбовців з білоруських моргів.
Таким чином, можна констатувати, що у Білорусі триває планомірна підготовка медичних закладів до прийому та лікування великої кількості поранених. У свою чергу, морги основних “шпитальних” міст переповнені трупами російських військовослужбовців, що фактично може створити колапс щодо розміщення 200-х у разі їхнього різкого напливу.
Нагадаємо, що більшість білоруських військових не бажають жодним чином брати участь у конфлікті з Україною.
«Серед білоруських військових зріє страх і небажання виконувати розпорядження свого військового командування. По-перше, тому що руйнується міф про непереможну російську армію. По-друге, білоруси починають усвідомлювати, що виконання такого наказу — це вчинення воєнного злочину», – розповіла у своєму звернені заступник Міністра оборони України Ганна Маляр.
Варто зазначити й те, що білоруси, небажаючи допустити своєї участі у війні, кровопролиття та людських жертв, вже сьогодні самовільно здійснюють рішучі дії. Вони розбирають залізничні колії для того, щоб не можна було підвезти техніку, копають протитанкові рови, щоб ті не могли йти далі. Не варто забувати і про численні втрати окупантів, які також не на жарт лякають білорусів.