Саміт лідерів НАТО, який відбудеться в Брюсселі 24 березня, погодить надання Україні обладнання для захисту від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз.

Про це на брифінгу напередодні саміту розповів генсек НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє “Європейська правда”.

“Я очікую, що завтра союзники погодять надання додаткової підтримки (Україні). Це включає допомогу у сфері кібербезпеки, а також обладнання, яке допоможе Україні захиститись від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз”, – заявив генсек Альянсу.

Столтенберг підтвердив позицію Альянсу, що він прагне недопущення виходу війни за межі України.

“Ми рішучі зробити все, що ми можемо, щоб підтримати Україну. Але ми маємо відповідальність гарантувати, що війна не вийде за межі України та не стане конфліктом між Росією та НАТО”, – сказав він.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський візьме участь у саміті НАТО 24 березня у відеоформаті. Зеленський говоритиме про необхідність припинити військові злочини Росії проти українського населення та цивільної інфраструктури.

“Україна там братиме активну участь. Як саме ми поки що визначаємо. Як мінімум це буде звернення президента, як максимум – повноцінна участь, природно, у відеоформаті. Про формат участі стане відомо найближчими днями”, – сказав Нікіфоров.

Зеленський, за його словами, у рамках саміту говоритиме про необхідність припинити військові злочини Росії проти українського населення та цивільної інфраструктури.

“Це можна зробити декількома шляхами – закрити небо, надати Україні потужні засоби повітряної оборони та авіацію… Про нові формати безпеки (для України, – ред.) говорити не будуть”, – додав він.

Раніше у Пентагоні заявили, що Сполучені Штати продовжують переговориз партнерами щодо надання Україні засобів протиповітряної оборони для протистояння російській агресії. Про це заявив представник Пентагону Джон Кірбі на брифінгу у Вашингтоні.

“США ведуть постійні переговори з іншими країнами, щоб надати Україні різні засоби захисту, включаючи системи протиповітряної оборони великої дальності, які, як ми знаємо, зручно використовувати. Це активні консультації”, – заявив представник Пентагону Джон Кірбі під час брифінгу у Пентагоні. в понеділок.