У місті Барвінкове жорстоко поводяться з пацієнтами у Харківській обласній психіатричній лікарні № 2. Про це за результатами моніторингу розповіли в офісі омбудсмена Людмили Денисової.

Представники омбудсмена під час візиту в лікарню виявили, що з невідомих причин деяких пацієнтів не було на території медустанови.

У жіночому відділенні був факт зловживання особистими пенсійними коштами пацієнтів на потреби лікарні. Особливо це стосується тих хворих, які знаходяться в лікарні багато років.

Також виявили, що в чоловічому відділенні немає гарячої води, ліжка з панцирної сіткою, поганої якості матраци та постільна білизна, відсутні приліжкові тумбочки, а пацієнти курять в приміщенні.

В офісі уповноваженого кажуть, що пацієнти не виходять на прогулянки і не мають вільного доступу до питної води.

Крім того, на території медустанови оглянули будівлі.В одному з приміщень зовсім відсутнє опалення, але там жили п'ятеро пацієнтів. Разом зі співробітником лікарні їх з незрозумілої причини закрили в приміщенні з ранку до 15:00. Один з пацієнтів, незрячий, був в тапочках на босу ногу і трясся від холоду.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

При цьому пацієнти відмовлялися повертатися в відділення, боячись, що до них можуть застосувати фізичне насильство.

Представники омбудсмена викликали поліцію.

"За результатами візиту до лікувального закладу складено звіт з рекомендаціями, який буде направлений керівництву Харківської області та обласної прокуратури", – заявили вони.