НАБУ підійшло надто близько. Ситник відверто розповів про спротив олігарха Коломойського.
“Я сказав, що у цій справі є суттєвий прогрес. Він, передовсім, виражався у тому, що на той час генпрокурор Руслан Рябошапка ці справи передав в НАБУ. У нас була частина справи, а частина – розслідувалася Офісом генпрокурора.
Тоді ухвалили рішення, що ці справи будуть всі в НАБУ, їх передали. І в подальшому ми рухаємося у тому, щоб почати оголошувати певні підозри, – заявив він.
За його словами, звичайно, є певні труднощі та перепони, тому що в цій ситуації ми залежимо не тільки від себе. Є необхідність в проведенні експертних досліджень, а на експертів здійснюється безпрецедентний тиск. Це типова ситуація для такої категорії справ.
Знову ж таки, це не є причиною, щоб зупиняти ці розслідування. Ми рухаємося вперед.
“Я не хочу розкривати плани на найближче майбутнє, але ми розуміємо, що у цих справах – і насамперед у цій справі – від нас чекають відповіді. Не тільки наші громадяни, а й наші міжнародні партнери, – заявив Ситник.
На запитання журналіста, чи зараз ключову експертизу по “Привату”, яка впливає на доведення справи до кінця, блокує СБУ, він відповів:
“Я хотів би повернутися до тієї частини відповіді, яку озвучив. Я не хотів би зараз взагалі акцентувати увагу, тому що успіх цієї справи залежить саме від закритості інформації по ній. Адже зрозуміло, що кожен фігурант справи намагається здобути по ній максимум інформації, які є в органах досудового розслідування і які в них плани.
Тому я обмежуся тим, що скажу: дійсно, є проблеми проведення експертних досліджень, і це ми бачили в багатьох справах. Та сама справа рюкзаків, коли експертам підкидають наркотики, і потім починається щодо них розслідування і таке інше, – заявив Ситник.
Також глава НАБУ, відповід на те, Яка відповідальність загрожує Коломойському у справі з “Приватбанком”.
“Я б не хотів переходити на персоналії, адже є загроза певних судових позовів, маніпуляцій і так далі. Я можу тільки сказати, що одна із статей, яка розслідується, – розкрадання чужого майна в особливо великих розмірах.
Це до 12 років позбавлення волі. Але потрібно зважати, що величезна сума збитків проходить по цій справі. Це майже половина збитків, які взагалі досліджуються по справах, які перебувають в провадженні у детективів антикорупційного бюро, – додав він.
З точки зору процедури ця справа нічим не відрізняється від інших. Є провадження, є наш обов’язок – встановити докази вини осіб, збитки, підтвердити збитки належними процесуальними документами, переконати прокурора в тому, що тут є злочин і його скоїла конкретна особа. Тобто стандартна процедура.
Однак якщо це суддя районного суду – звичайно, процедура проходить набагато швидше та простіше. Немає проплачених мітингів, замовних медійних кампаній та збору підписів у парламенті. Чим більші збитки та масштабніша справа, тим більший спротив.