Науковці-викладачі Львівського національного університету імені Івана Франка не погоджуються з результатами замірів повітря Хімічної лабораторія ЛКП «Адміністративно-технічне управління» та говорять, що перевищення норми забруднення все ж є. Про це вони заявили журналістам сьогодні на прес-конференції «Грибовицька зона: наслідки для екології і здоров’я».
Доцент кафедри фізичної та колоїдної хімії хімічного факультету ЛНУ ім. І. Франка Лідія Бойчишин припускає, що оприлюднені результати не є точними через застаріле обладнання.
«Все залежить від точності і похибки самого приладу, якими були зроблені аналізи. Наші прилади дуже застарілі, тому похибка досліджень може складати від 15-20%. Дуже сумнівно, що такі результати, які оприлюднила лабораторія ЛКП «Адміністративно-технічне управління» , могли показати дослідження, проби з яких були взяти на самому сміттєзвалищі», – вважає експерт.
Під сумнів науковців беруть ще й те, на чиє замовлення дослідження були зроблені.
«Я сьогодні не знаю таких лабораторій, які мають можливість дуже чітко і в межах похибки в 2% визначити вміст канцерогенних речовин у повітрі», – сказала Лідія Бойчишин.
Доцент кафедри фізичної та колоїдної хімії пояснює, що перевищення є, але несмертельне.
«Перевищення в десятки разів, на щастя, немає. І інформація про відсутність перевищення норм поширюється для того, щоб не сіяти паніку. Добре, що люди не панікують, адже катастрофи нема. Але якщо говорити про європейські екологічні норми, ці норми порушені в 1,5-2 рази», – пояснила науковець.