У Росії стартує онлайн-референдум щодо незалежності п’яти регіонів Російської Федерації. Про територіальне, політичне та економічне відмежування від Москви заявили представники Кенігсберга (Калінінградська область), Інгрії (Санкт-Петербург), Уралу (Єкатеринбург), Сибіру (Новосибірськ) та Кубані (Краснодарський край). 

Про це заявили представники ініціативних груп під час «Форуму ПостРосії», який проходив у приміщенні Європарламенту. 

Ініціатори проведення референдумів про суверенітет цих суб’єктів наголошують, що проголошення незалежності дозволить жителям згаданих регіонів досягти економічного процвітання, позбавившись розграбування Москвою, зберегти свою культуру, а також припинити бути гарматним м’ясом для Кремля у численних збройних конфліктах, зокрема.   

«Ми, представники економічно розвинених та вільних регіонів так званої Росії, заявляємо, що жити в імперії вистачить, вистачить йти на поводу на сили, яка перетворює наших дітей на вбивць та гарматне м’ясо. І також грабує наші землі. Час заявити права на незалежність, тому що ми маємо право жити у вільному світі і користуватися всіма благами, якими користуються всі нормальні країни. Ми оголошуємо про початок процесу відділення та віддалення від Москви та про перші референдуми вільних людей, які населяють Кенігсберг, Інгрію, Кубань, Сибір та Урал», – зазначив один із учасників форуму, який представляє майбутню незалежну Кубань. 

  Наразі завершується підготовка до старту онлайн-референдумів, на яких жителі цих регіонів можуть заявити про свою підтримку відділення від РФ та проголошення власної незалежності. До 16 лютого буде запущено спеціальний майданчик та сайт для голосування, де можна буде здійснити волевиявлення. 

  Ініціатори відокремлення від Москви навели приклади економічних переваг кожного регіону при територіальному та політичному відмежуванні від Російської Федерації. 

  Позбувшись Москви, що веде щодо регіонів РФ колонізаторську імперську політику, населення новонезалежних держав зможе нарешті використати власні багатства та природні ресурси на користь собі, а не обмеженому колу осіб у Кремлі. 

  «Причини основні полягають у тому, що зараз Москва грабує бандитською, злочинно грабує територію так званої РФ. Всі кошти, що видобуваються на території РФ, починаючи від фінансів, закінчуючи коштами, що надходять від видобутку ресурсів, йдуть до Москви. Там вони витрачаються на розсуд невеликої групи людей на те, що абсолютно нецікаво жителям так званої Російської Федерації. Кошти витрачаються, в даному випадку, на війну, на агресивний напад на суверенну незалежну Україну, на знищення мирних людей, на знищення інфраструктури, на вбивства дітей», – зазначає представник майбутнього незалежного Сибіру. 

  У той же час Москва жене на безглузду смерть населення регіонів РФ. 

  «Жителі тих регіонів вирушають на війну у примусовому порядку, як гарматне м’ясо. У багатьох голова забита паршивою пропагандою, яку сіє Москва на території всієї так званої РФ. І тому народи Росії мають звільнитися від цієї окупації. Народи Росії готові заявити про свою незалежність. Для того, щоб це зробити офіційно, — розроблено майданчик, який буде запущено і працюватиме найближчим часом», – стверджують представники ідеї національних суверенітетів суб’єктів нинішньої РФ.   Основними гаслами референдумів проголошено такі: «Досить годувати Москву!», «Досить вмирати за Кремль!», «Голосуй за Незалежність своєї республіки! Вибирай щасливе майбутнє для себе та своїх дітей!». 

  Цілями учасників «Форуму вільних народів Росії» проголошено зміну адміністративної та територіальної структури РФ та появу на її території низки вільних, незалежних та демократичних держав, які зможуть забезпечити своїм народам гідний рівень життя, комфорту, прав, добробуту та розвитку, а також мир на континенті . 

Також вони відстоюють принципи деколонізації та деімперіалізації, які дозволять різним народам РФ набути політичної, економічної та культурної незалежності. 

  Не можна обійтися також, на думку ініціаторів Форуму, і без депутінізації та денацифікації: всі злочини путінського режиму як поза Росією, так і щодо власних громадян мають бути розслідувані, а їхні організатори та ідеологи мають постати перед трибуналом.   

У той же час, територія РФ має пройти процеси демілітаризації та денуклеаризації: це дозволить мінімізувати жертви при падінні диктаторського режиму та усунути ризики, пов’язані з можливістю застосування залишків ядерного арсеналу РФ у регіональних конфліктах та спроб міжнародного тероризму.