Британський комедійний актор, музикант і пародист, сценарист і режисер Ніл Іннес помер у віці 75 років 29 грудня.

Невимовно сумну звістку приніс канал Sky News з посиланням на підтвердження від представника артиста.

Причина смерті не названа. Сказано лише, що смерть Іннеса стала для всіх несподіванкою, адже він “нічим не хворів”.

Ніл Джеймс Іннес народився 9 грудня 1944 року в Денбері, Ессекс. Дитинство майбутнього коміка пройшло в Німеччині, де він старанно вивчав гру на фортепіано. Повернувшись до Великобританії, навчався в школі Торпа, Норвічській школі образотворчих мистецтв і Голдсміт-коледжі Лондонського Університету.

Тоді ж приєднався до надзвичайно чудової групи ексцентричного психоделічного року The Bonzo Dog Doo Dah Band. Що з’являється, до речі, в “бітлівському” “Чарівній таємничій подорожі”. Плюс їх найбільший хіт, I’m The Urban Spaceman, таємно спродюсував Пол Маккартні – під псевдонімом. Результат – п’ятий рядок британського чарту.

Dah Band розпалася, після трьох альбомів, в 1970-му, і Іннес, заручившись підтримкою нині покійного Іена Уоллеса, майбутнього ударника King Crimson і взагалі важливої в музиці людини, зібрав групу The World. Випустила один альбом. Після був проект з братом Маккартні Майклом МакГіром GRIMMS – три альбоми. Далі – сольна кар’єра.

Як актор з’являвся в епізодах – зокрема, в картинах “Житіє Брайана по Монті Пайтон”, “Джабервокі”, “Ерік Вікінг”, “Монті Пайтон і священний Грааль” (менестрель). В “Граалі” активно звучать пісні Іннеса.