Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та Віцепрем’єр-міністр, міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра провели телефонну розмову та скоординували позиції на тлі триваючих дипломатичних контактів із Росією в Європі, про це повідомляє Урядовий портал.

Міністри відзначили неприйнятність російських вимог впливати на подальший характер відносин України з НАТО та ЄС.

Дмитро Кулеба поінформував нідерландського колегу щодо актуальної безпекової ситуації поблизу українського кордону та в районі російсько-українського збройного конфлікту.

Вопке Хукстра підтвердив беззастережну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, відданість принципу «жодних рішень щодо України без України».

Глави МЗС окремо обговорили втілення комплексного пакету стримування Росії від нової хвилі агресії в Європі, який охоплює три напрями: політичний, економічний та безпековий. У цьому контексті Дмитро Кулеба наголосив на пріоритетності міжнародних зусиль зі зміцнення оборонного сектору України.

Міністри домовилися і надалі тісно взаємодіяти задля встановлення справедливості та притягнення винних у катастрофі літака МН17.

Нагадаймо, вчора держсекретар США Ентоні Блінкен у розмові з главою МЗС України Дмитром Кулебою заявив, що РФ понесе величезні втрати у разі нового вторгнення в Україну. Про це повідомили у Держдепі за результатами розмови.

Відзначаючи спільне занепокоєння щодо поточного нарощування Росією військових сил поблизу України Блінкен і Кулеба обговорили результати та наступні кроки після діалогу зі стратегічної стабільності США та Росії в Женеві та напередодні засідання Ради НАТО-Росія в Брюсселі.

Держсекретар поділився очікуваннями від засідання Постійної ради ОБСЄ 13 січня у Відні.

Провів розмову з американським колегою та другом Ентоні Блінкеном. Протягом тижня дипломатичних контактів з РФ, Україна та США залишаються єдиними у прагненні деескалації завдяки дипломатії та силі. Ми продовжуємо тісно працювати разом над стримуванням РФ від подальшої агресії – написав у Twitter Дмитро Кулеба за результатами розмови.