У разі, якщо Дмитро Разумков сформує навколо себе групу з частини депутатів “Слуги народу” для формування нової фракції – нардепи будуть змушені скласти мандати. Це саме може стосуватись й ексголови Верховної Ради.
Про в авторській програмі Олени Трибушної “Перші особи” на 24 каналі розповіла народна депутатка з фракції “Слуга народу” Ірина Верещук. Наразі у Верховній Раді виключають можливість кризи через перезавантаження парламенту.
“Думаю, що вони (депутати) змушені будуть вийти з фракції і, напевно, скласти мандати. Якщо так трапиться і пан Разумков буде у такий спосіб вирішувати своє політичне майбутнє – він теж може позбутися мандату”, – сказала Верещук.
Зростання рейтингу Разумкова не допускатимуть
Депутатка зазначила, що Разумков приходив з командою, за списком. Наразі він розуміє, що вихід з фракції і перехід в опозицію означає, що команда президента – партія “Слуга народу” – робитиме все, аби не допустити зростання політичного рейтингу їхнього опонента.
“Я це говорю з величезною повагою до пана Дмитра, але думаю, що такий ймовірний розвиток подій нас може чекати”,– сказала Ірина Верещук.
Верещук: Разумков скористається порадою
Вона зазначила, що деякі депутати, можливо, захочуть доєднатися до позиції Разумкова. У такому разі, за словами Ірини Верещук – треба складати мандат і йти на вибори.
За її словами, в ефірі одного з українських телеканалів Дмитро Разумков сам говорив про те, що робити, якщо шляхи з політичною силою розійшлись.
“Він казав, що треба буде складати мандат і йти. Думаю, він скористається цією порадою, яку давав, як я розумію, нам усім”, – сказала Верещук.
Зазначимо, що сам колишній глава Верховної Ради України, а нині позафракційний народний депутат Дмитро Разумков визначив, що буде збирати свою команду відразу ж після голосування за його відставку. На брифінгу він відповів журналістам:
“Ще до того, як було прийнято рішення, чи буду я головою Верховної Ради чи ні, я говорив, що буду будувати команду. І всередині парламенту, я сподіваюся, знайдуться такі люди, і поза парламентом”.
Прізвищ своїх соратників Разумков поки не називає. Але вже зрозуміло напевно, що це буде не просто група депутатів під куполом, а й нова партія.
“Я буду збирати людей, які точно дотримуються тих принципів, які були в 2019 році. Якщо ми говоримо про партії, то частіше за все, це і є тим магнітом, який притягує людей”, — сказав Разумков в інтерв’ю BBC News.
Сайт “Сьогодні” спробував виявити ймовірних членів нової команди Дмитра Олександровича.
Можливих прихильників колишнього спікера можна виявити за результатами голосування за його відкликання. Нагадаю, найбільше голосів “за” тоді віддали фракції “Слуга народу” і “Батьківщина”, частина “Голосу”, а також групи “Довіра”, “За майбутнє” і позафракційні нардепи.
Серед “слуг” проти відставки були Оксана Дмитрієва, Володимир Козак, Василь Мокан, Неллі Яковлєва. У кулуарах їх називають близькими до ексглави, так званою групою Разумкова.
Червону кнопку натиснули і Олег Воронько, Артем Дмитрук та Людмила Буймистер. Остання, до речі, стоїть першою у черзі на виключення з фракції, але публічно заявляє про відданість команді президента.
Хто перевзується зі “Слуги народу”
Крім вищезгаданих нардепів, є й інші “слуги”. Ще в Трускавці, коли Зе-депутатам пропонували залишити автограф на підписному листі за звільнення Разумкова, було зрозуміло, хто готовий піти проти партійного течії. Наприклад, Дмитро Наталуха, Сергій Бабак, Михайло Крячко. Останній не голосував, а Наталуха і Бабак були відсутні на засіданні. Всі троє займають крісла голів комітетів і, за непідтвердженими даними, за непокору їх збираються зняти з посад.
Заспівають в один голос
Співрозмовники в стінах парламенту часто згадують про товариські стосунки Дмитра Разумкова з депутатами фракції “Голос”. З огляду на давній розкол всередині їхньої політсили, розбіжності видно і в результатах голосування. Проти відставки голосували Осадчук, Рахманін, Василенко, Костенко, Макаров, Рудик, Совсун, Железняк . Главу фракції “Голос” Ярослава Железняка і Разумкова об’єднують дружні відносини. Це обидва нардепа неодноразово підкреслювали публічно.