Тисячі українців продовжують скаржитися на нововведення "Укрпошти". Нагадаємо, на Чернігівщині запущено пілотний проект "Укрпошти" з впровадження пересувних поштових відділень – замість стаціонарного відділення в населеному пункті селян обслуговують листоноші, які двічі-тричі на тиждень приїжджають на службовому автомобілі і привозять з собою пенсійні виплати, газети і кореспонденцію. 

Популярне: "Чим більше комбайнів, тим вищою буде зарплата та пенсія": Ляшко зробив нову гучну заяву

Новий підхід не припав до душі жителям області – там відчувається дефіцит преси та затримки з пенсіями.

Бардак і "варяги"

"Почався бардак, – скаржиться пенсіонер Ростислав Маклюк з села Дібрівне. – Раніше я отримував пенсію вчасно, а тепер – із затримкою в шість днів. Раніше виписував п'ять газет, а тепер буду одну. Тому що після того, як не залишиться стаціонарної пошти, доставка буде під сумнівом, а платити невідомо за що немає бажання. В селі ніхто не знає графіка роботи пересувної пошти".

Проблеми з доставкою газет пересувними відділеннями підтверджує і начальник стаціонарного відділення Ганна Ворона:

"Можливо, сталася помилка при формуванні відправки на села. Раніше такого не було".

"Я приїхав на пошту купити газету, а купити нічого, не привезли жодної газети. Ми що тут, в далекому селі, не люди?!" – обурений інший пенсіонер Дібрівного.

Загроза

Редактори популярних чернігівських видань, яких проблема доставки також торкнулася, кажуть, що перебої з доставкою української преси можуть мати серйозні наслідки:

"В Україні ось-ось зникне аналогове ТБ, а в прикордонній Чернігівській області, яку частково покриває російський телесигнал з його пропагандою, як ніде важливо поширення українських газет".

Скарги населення на нововведення "Укрпошти" не залишилися непоміченими в облраді. Її голова Ігор Вдовенко повідомив нам, що проблему обговорюватимуть на найближчій сесії. А голова Спілки журналістів України Сергій Томіленко закликав поштовиків проводити реформи так, щоб вони не обернулися непоправними:

"Зараз ми бачимо згубні зміни для інформаційного, газетного простору. Це призведе до скорочення читацької аудиторії і загрози інформаційній безпеці країни".

У чернігівській облдирекції "Укрпошти" парирують, що проект буде відкоректований у міру необхідності.

"Проект адаптується до реалій в населених пунктах", – відповів нам заступник директора чернігівської дирекції Олександр Бородавко.

І уточнив, що є села, до яких листоноші приїжджають тричі на тиждень, а є і такі, куди приїжджають один раз.

"У селах з'явиться графік роботи виїзних відділень", – резюмував Бородавко.

Видавці ж наголошують: незручності і дефіцит преси тисячі читачів відчули на собі вже зараз. Член правління Всесвітньої газетної асоціації WAN-IFRA від України Сергій Охріменко:

"Сподіваємося, керівництво "Укрпошти" проведе публічний аналіз ефективності проекту спільно з учасниками ринку і урахуванням думок громадян України, перш ніж приймати рішення про запуск подібних ініціатив в інших областях".