Рада підтримала ратифікацію угоди з Великою Британією про кредит на модернізацію ВМС України. “За” проголосували 275 депутатів. 

Угода передбачає виділення 1,7 млрд фунтів для закупівлі та обслуговування двох протимінних кораблів, спільного виробництва восьми ракетних кораблів та фрегата. Військове співробітництво України та Великобританії йде повним ходом. Так і до військово-політичного союзу, про який почали говорити, недалеко.

Зазначимо, що міністр оборони Британії Бен Воллес не дуже сподівається на зрушення у дипломатичних переговорах Заходу з Кремлем та “не оптимістичний” щодо того, чи вдасться стримати Путіна від нової агресії проти України. Воллес зараз перебуває з поїздкою у Європі і серед головних її цілей – скоординувати дії з союзниками для стримування Росії та підтримки України на тлі скупчення військ РФ біля її кордонів.

Воллес повідомив, що невдовзі відбудеться його візит до Москви та зустріч з міністром оборони РФ Сєргєєм Шойгу. У коментарі BBC Бен Воллес зазначив, що все ще бачить шанс стримати Росію від вторгнення в Україну, але “не має оптимізму” з цього приводу.

Він зауважив також, що реакція Британії на демонстрацію сили Кремлем була “рішучішою, ніж багатьох інших”. Минулого тижня Британія передала Україні 2000 одиниць легкої протитанкової зброї та інструкторів, які навчатимуть українських військових. За його словами, Британія не виключає надання Україні додаткової зброї.

Воллес каже, що намагається переконати колег з інших країн також підтримувати Україну постачанням зброї, та додав, що бачить добудований, але не сертифікований “Північний потік-2” як один з ключових факторів тиску на Кремль у нинішній ситуації. Після зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом Бен Воллес зазначив, що Британія може збільшити присутність своїх сухопутних, морських та повітряних задля підтримки союзників у НАТО і стримування Росії від подальшої агресії.

Нагадаємо, що Україна також зацікавлена у вступі до так званого «Троїстого союзу» між Україною, Польщею та Великою Британією, про можливість створення якого нещодавно заявило британське міністерство закордонних справ.