Депутати хочуть зобов'язати перевізників страхувати пасажирів на випадок непередбачених ситуацій і аварій. Про це йдеться в законопроекті №4642, розробку якого ініціювало Мінінфраструктури. – повідомляє Корупція.Інфо
Там пояснюють, що після того, як переважною більшістю перевізників стали не державні компанії, а приватні, то якість перевезень знизилася, як і відповідальність перевізників за безпеку.
У законопроекті йдеться про обов'язкове страхування перевізниками пасажирів — витрат на їхнє лікування у разі аварії або компенсації матеріальних збитків у разі іншої непередбаченої події.
"Ініціатива правильна. Особливо для Києва. Я був практично в усіх обласних центрах України. На жаль, у столиці перевезення найменш якісні – кондукторів на маршрутах немає, квитків практично не видають. Водій і керує, і гроші з пасажирів бере, й решту дає. Тому ймовірність аварії тут вища", – говорить аналітик компанії AFS Олександр Титаренко.
За його словами, в першу чергу, потрібно встановити на державному рівні чіткі правила для перевезень людей у населених пунктах і на міжміських дорогах.
"У місті варто всіх зобов'язати їздити із кондукторами в автобусах, заборонити рух у невеликих автобусах стоячи. Навіть у Туреччині зобов'язують перевізників мати лише сидячі місця. Я не кажу вже про розвинені європейські держави. На міжміських маршрутах варто запровадити обов'язкове користування пасками безпеки. А вже після цього — слід вводити страхування пасажирів. За таких умов вартість страхування буде меншим, бо буде менший ризик для страхових компаній", – каже спеціаліст.
На його думку, прийняття цього законопроекту призвиде до подорожчання проїзду в громадському транспорті.
"Якщо влада піде за цим законопроектом, то квиток у Києві в маршрутках подорожчає на 50-70 копійок. Якщо ж введуть заходи, про які я кажу, – то на 20-30 копійок", – пояснює він.
Нагадаємо, в середньому, щоб дістатися на роботу, українці витрачають годину часу. Понад годину вранці та ввечері займає дорога в офіс у кожного п'ятого. Третина респондентів змушена пересідати з одного транспорту на інший.