Під час Святої Меси у Ватикані Папа Римський Франциск закликав Росію та Україну обмінюватись військовополоненими за формулою «всіх на всіх», пише Vatican News.
«Нехай же Воскресший Христос відкриє дорогу світу для населення цих регіонів, що страждає. Закликаючи до поваги до принципів міжнародного права, висловлюю побажання про спільний обмін усіма полоненими між Росією та Україною: всіх на всіх!», — заявив Франциск.
Звичайно, це те, що передбачає міжнародне право – повернення усіх захисників додому, однак для Росії немає, ні правил, ні норм ведення війни, даний крок Україна вже неодноразово пропонувала країні-агресору, однак все було безуспішно.
Нагадаємо, нещодавно Папа Римський Франциск у контексті війни в Україні закликав до перемовин, і заявив, що найсильніші – ті, хто «має сміливість підняти білий прапор і вести переговори». Про це понтифік заявив в інтерв’ю швейцарському мовнику RSI.
«Я вірю, що ті, хто бачать ситуацію, ті, хто думають про людей, ті, хто має сміливість підняти білий прапор і вести переговори, сильніші. І сьогодні про це можна домовитися за допомогою міжнародних сил. Слово вести переговори – сміливе слово», – сказав Папа Франциск.
Він додав, що переговори мають проходити за посередництва інших країн і зазначив, що одним з таких посередників могла б бути Туреччина.
Зауважимо, Росія на даному етапі не лише знущається над українськими полоненими, але й завдяки українським військовим, які потрапили в полон намагається втягнути родичів військовополонених в дестабілізацію ситуації в Україні, тому останнім часом довго не погоджується проводити обміни. Про це заявив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
«Росіяни максимально затримують обмінні процеси. Я хочу, щоб усі чітко розуміли, що домовленості непросто досягаються. Ви бачите на полі бою, як росіяни підступно на нас напали, так вони приблизно і ведуть свої перемовини», – каже омбудсман.
Він нагадав, що був період, коли обміни взагалі не проводились і були заблоковані. Лубінець певен, це російська сторона чинила навмисно.
«Це був їхній новий підхід, коли намагалися втягнути родичів військовополонених в дестабілізацію соціально-економічної та політичної ситуації в Україні», – сказав уповноважений з прав людини.
Окупанти цинічно вимагають у родичів полонених виходити на акції протесту, перекривати дороги, блокувати діяльність адміністративних будівель.
«Ми побачили їхній новий підхід щодо дестабілізації України. Станом на зараз цього року ми провели вже три обміни, і я сподіваюся, що будуть наступні в найближчому майбутньому. Принаймні, ми над цим працюємо», – зазначив Лубінець.
Водночас він пояснив, що не проти проведення різних заходів родичами українських військових і просто небайдужими громадянами. Зокрема, на його думку, варто проводити мітинги перед представництвом Міжнародного комітету Червоного Хреста. Адже це єдина міжнародна організація, яка повинна займатися захистом прав військовополонених.
Омбудсмен наголошує, що не треба називати конкретних прізвищ і не треба запускати флешмоби щодо конкретних осіб.
«Як тільки таке робиться, як тільки одна людина стає занадто відомою, ми бачимо, що росіяни це все ж відслідковують. І тоді вони вимагають абсолютно інших умов звільнення такої людини. Тому такого не треба робити», – радить Дмитро Лубінець.