Український парламент, здається, жодного дня не може прожити без гучного скандалу. Цього разу стало відомо, що народні обранці вже зареєстрували проєкт постанови про звільнення Максима Степанова з посади очільника Міністерства охорони здоров’я. Варто звернути увагу на те, що підписи під проектом постанови про звільнення Степанова поставили майже 100 народних депутатів майже з усіх фракцій парламенту. Що важливо розуміти, постанову № 3938 зареєстрували 27 липня.

Наразі її передали на розгляд керівництву ВРУ. Народні обранці згадали про “непридатність до виконання посадових обов’язків, некомпетентність та професійну недбалість” Максима Степанова.

Однак, не все тут так чисто, як здається на перший погляд.

“Близько сотні народних депутатів, переважно так званих «соросят» підписалися під проектом постанови про звільнення міністра охорони здоров’я Максима Степанова.

В даному випадку мова йде не про Степанова як політичну персону чи його бачення медреформи. Насправді Степанов наважився почати вичищати з кабінетів МОЗ «супрунят» і нарвався на спротив та гнів прихильників Уляни Супрун в парламенті.

Кожного хто підписався під проектом цієї постанови можна сміло називати «супрунятком», тобто вбивцею української медицини, – коментує цей скандал екс-нардеп Ігор Мосійчук.

У свою чергу телеграм канал “Легітимний” дає ще більше інформації з цього приводу. Подаємо в оригіналі.

“Як ми повідомляли раніше, постанову про відставку глави МОЗ Степанова обумовлена протистоянням НСЗУ і МОЗ, але конфлікт навколо міністра глибший, ніж здається на перший погляд. Наше джерело в Офісі президента повідомляє, що цього разу раз збити з посади міністра охорони здоров’я не дивлячись на відпочинок в Туреччині допомагає Петро Порошенко і робить це він руками своїх ситуативних союзників-Сороса з “Голосу”, які й ініціювали постанову про відставку Степанова.

“Голос” і “Європейська солідарність” останнім часом зблизилися і часто діють спільно. Недавній кейс з призначенням нового керівництва НБУ і синхронна позиція обох партій – зайве тому підтвердження. Той факт, що працюють вони в одній електоральній ніші не заважає їм ситуативно підтримувати один одного, – пише канал.

За їх інформацією, питання звільнення Степанова – не виняток, оскільки він для них спільний ворог. Соросята вже кілька місяців залучені під час війни з главою МОЗ через його різку критику реформи Супрун.

У Порошенка ж зі Степановим особисті рахунки ще з 2019 року, з часів президентської гонки. Будучи губернатором Одеської області, Степанов відмовився створювати сітку під штаб Порошенко, за що був звільнений. Тоді екс-президент зайняв третє місце в першому турі по регіону.

Зараз Порошенку з’явився зручний момент і союзники для помсти. У цій обоймі працюють не тільки депутати “ЄС” і супрунята, але і частина фракції Слуга Народу, з якої домовилося оточення Порошенко, – підсумовує канал Легітимний.