Радник Офісу президента Олексій Арестович розповів про ситуацію на Херсонському напрямку та пояснив тактику окупантів. Також він спрогнозував терміни обвалення фронту.

За його словами, росіяни нікуди не тікають, навпаки – вони мають намір щільно тримати там оборону і завдати максимальних втрат нашим військам. Але Кремль не досягне своїх цілей, заявив радник ОП на каналі Фейгін LIVE.

Радник Офісу президента пояснив дії росіян: їм важливо показати, що ЗСУ не здатні повернути Херсон під свій контроль, і використовувати це як аргумент для початку переговорів, мовляв, “ось же він, глухий кут”.

“Але дулю їм з маком! Все ми візьмемо. Візьмемо повільно і методично, плавно і акуратно. По крапельці, по ковточку вип’ємо все. Херсон – це в основному артилерійський наступ, ми вражаємо цілі там і послаблюємо угруповання до стану, коли вони втратять здатність до опору організованого”, – наголосив Арестович.

Також він пояснив, яку роль відіграє фактор мобілізованих в РФ у війні проти України.

“Якби мобілізації не було в Росії, ми б вже давно знесли їх нахр*н з Херсона. Вони наситили бойові порядки, створили оперативну щільність, це збіглося ще з вичерпанням наших широких можливостей до наступу”, – говорить Арестович.

За його словами, в результаті величезних втрат РФ фронт почне сипатися через 2-3 місяці. Тоді у РФ буде два варіанти – не проводити нову мобілізацію і провести її. Якщо проведуть – чим вони будуть воювати, вони будуть менш якісно забезпечені і оснащені.

Радник ОП каже, що мобілізація дозволила Путіну “відтягнути свій кінець”, вона не змінила ситуацію на лінії фронту.
Додамо, що раніше повідомлялось, хаотичне виведення кадрових російських військових з Херсону, накачування міста “чмобіками”, псевдоевакуація цивільних, посилення мародерства, відповідні заяви окупаційної влади та навіть зникнення російського прапору з будівлі Херсонської ОГА наводять на думку, що РФ готується здати обласний центр. Пише кореспондент.нет.

Проте 27 жовтня президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю італійському виданню Corriere della Sera заявив, що російські війська не готові залишити Херсон, і їхня нібито підготовка до відходу є інформаційною спецоперацією.

“Я не бачу, щоб вони (росіяни – ред.) бігли з Херсона. Це інформаційна атака. Я не можу розголошувати все. Це атака, щоб ми пішли туди, забрали людей з інших небезпечних напрямків туди. Це була їхня інформаційна операція. Вони не готові залишити Херсон”, – зазначив президент.

У Генштабі ЗСУ також заявили, що росяни готуються до оборони Херсона. Як йдеться у зведенні за 30 жовтня, для цього РФ навіть звозить у регіон додатковий особовий склад. За даними ГУР, на тимчасово окупованій території Херсонщини перебувають найбільш боєздатні підрозділи окупантів: повітряно-десантні війська, сили спецпризначення та морська піхота.

“Бойова складова, тобто підрозділи, які можуть становити будь-яку небезпеку для нас – це приблизно 40 тисяч. Херсон розташований всередині цього угруповання”, – розповів керівник ГУР Кирило Буданов в інтерв’ю американському виданню The War Zone.

При цьому 4 листопада радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван на брифінгу у Києві повідомив: США зроблять усе можливе, аби Україна могла продовжити звільнення своїх територій, зокрема Херсона. Він також зазначив, що прослухав доповіді українських командувачів щодо Херсонського напрямку.

“Не мені характеризувати обстановку на полі бою. Утім, ми маємо забезпечити Україну всім необхідним для того, щоб продовжувалися ці операції”, – сказав Д. Салліван.

Разом із тим, військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан у програмі Код доступу на YouTube-каналі журналіста Юлії Латиніної 6 листопада висловив думку, що росіяни повинні здати правий берег Дніпра вже незабаром, “з військової, з політичної точки зору, навіть з економічно-моральної, якщо це можна поєднати”, і вони це чудово розуміють.

“Правий берег вже “дозріває”для росіян. Визріває, думаю, якесь рішення рівню Ізюмського”, – зазначив він, при цьому заперечивши версію існування російської “пастки” у місті. – Ось, існує таке бачення, що росіяни нібито кудись когось заманюють, до якоїсь пастки. Але ж вони самі знаходяться у пастці, і там нікуди нікого заманювати. Вони затиснуті українськими військами, притиснуті до Дніпра та Каховського водосховища. Бовтаються там, як гівно в ополонці, та й усе. Ми й бачимо дуже великі втрати росіян, кількість яких збільшилася у декілька разів: то було по роті, по дві, а зараз вже батальйон-півтора, до двох батальйонів на день”.