Генеральний прокурор Ірина Венедіктова 28 травня ініціювала службове розслідування щодо дій керівника спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Про це повідомляє поінформований співрозмовник “УП” у прокуратурі

У четвер, 28 травня, Венедіктова наказала провести службове розслідування щодо дій Холодницького.

Зокрема, вона доручила перевірити, чи не вчиняв він дій, які “порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури”.

Мотивом для розслідування генпрокурор вказала два кримінальні провадження №42015000000001998 і №52019000000001128. Обидва стосуються колишнього першого заступника генерального прокурора Рената Кузьміна та закупівлі запчастин до гранатометів.

Очільник САП змінив підслідність у цих справах, що і збентежило генпрокурора.Главою комісії, яка займеться службовим розслідуванням, Венедіктова призначила свого заступника Ігоря Мустецу.

Це вже друге службове розслідування щодо керівника САП, яке ініціювала генпрокурор. Зокрема, 26 травня Венедіктова вже наказувала провести подібне розслідування щодо Холодницького у провадженні про закупівлі запчастин до гранатометів.

Претензії Венедіктової також стосувалися зміни підслідності. Керівником комісії, яка займається цим службовим розслідуванням, генпрокурор призначала свого заступника Андрія Любовича.

Крім того, за словами джерела УП, генпрокурор намагатиметься через Верховну Раду, а саме через поправки до законопроєкту №3314, заблокувати Холодницькому можливість стати керівником САП вдруге. Строк його повноважень закінчується у листопаді 2020 року.

Нагадаємо, 29 травня нардеп Гео Лерос опублікував інформацію про те, що Венедіктова почала “копати” під Холодницького.