Перший президент України, а також представник в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук переніс операцію на серці, аби розвіяти всі міфи й догадки, заяву зробив Олексій Арестович.

“Так. Він просив не коментувати, нічого, окрім самого факту”.

Відзначається, що про стан Кравчука нічого невідомо.

Тим не менше, 87-річний Леонід Кравчук залишається главою ТКГ, незважаючи на проблеми зі здоров’ям. Поки що в ОП не мають наміру приймати поспішних рішень і розглядати зміни складу делегації.

“Поки не розглядається заміна. Треба трохи почекати, щоб подивитися і на стан, і послухати прогнози лікарів”, – заявив Подоляк.

Видання додало, що в його оточенні не коментують, як він себе почуває і чи продовжить він роботу в ТКГ.

Варто зазначити, що в червні Голова Української делегації у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук закликав бойовиків звільнити чотирьох важкохворих українців.

Відповідну заяву українська сторона зробила під час засідання ТКГ у форматі відеоконференції.

За словами Кравчука, чотири українці, яких утримують в ОРДЛО, знаходяться у важкому стані здоров’я. Їм потрібне належне лікування.

Окрім того, Україна закликала російську сторону розблокувати роботу КПВВ, зважаючи на початок періоду відпусток та шкільних канікул.

Традиційно на засіданні були озвучені безпекові пропозиції, зокрема щодо дотримання режиму припинення вогню, проте, кажуть в ТКГ, “пропозиції та ініціативи поки не зустрічають належної реакції російської сторони”.

В свою чергу, у США вже зараз є можливість долучитися до мирного процесу з врегулювання конфлікту на Донбасі. Для цього не обов’язково створювати новий формат переговорів.

Про це заявив в інтерв’ю “РБК-Україна” віцепрем’єр-міністр – міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков. За його словами, американці як члени і донори ОБСЄ можуть запропонувати свого посла в будь-яку з підгруп Тристоронньої контактної групи.

Інший варіант – майданчик у Женеві, де проходили перші консультації у форматі “Україна – ЄС – США – Росія” 17 квітня 2014 року.

“Його можна відродити”, – вважає Резніков.

У посольстві США в Україні заперечили, що головна перешкода на шляху до миру на Донбасі – це Росія, а не формат переговорів.

На думку спікера американського посольства Деніеля Ленгенкемпа, РФ почала конфлікт і тепер несе повну відповідальність за його припинення. Про це, зокрема, йшлося на зустрічі президентів США Джо Байдена і Росії Володимира Путіна.

Ленгенкемп додав, що Сполучені Штати сповнені рішучості продовжувати підтримувати Україну максимально ефективним способом “у межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з Кримом, а також територіальними водами України”.

А от глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук вважає, що питання приєднання США до нормандського формату може вирішитися після візиту Зеленського в Вашингтон. Це стане важливим кроком до врегулювання процесу.

“Якщо США приєднаються, вважаю, що це буде дуже великий крок щодо врегулювання процесу. Це означатиме, що і на Мінському майданчику буде більше дипломатії, більше зусиль і більше твердих позицій, ніж зараз”, – сказав він.

Політик констатував, що послідовності від Німеччини та Франції у тому, щоб визнати Росію агресором, немає.

“Бо немає, на мій погляд, твердості, системності та послідовності з боку Німеччини та Франції в тому, щоб чітко і ясно поставити Росію в ту ситуацію, в якій вона реально перебуває. А саме, що вона агресор, і що вона сторона конфлікту. Я, наприклад, за ці роки жодного разу не чув, щоб або президент Франції, або канцлер Німеччини сказали на будь-якій із зустрічей, що агресор – Росія, і що вона повинна піти з Донбасу і залишити Крим. Я такого не чув. А це вже давно слід було б зробити”, – сказав політик.

На його переконання, більше конкретики щодо цього з’явиться після зустрічі Зеленського та Байдена.

“І мені імпонують останні висловлювання Зеленського: ми вдячні, що нам сказали, що Україна буде в НАТО, а План дій щодо членства (ПДЧ) буде кроком до НАТО, але якби ще сказали, коли це буде, і хто буде ухвалювати це рішення, ми були б ще більш вдячні. Йдеться про конкретику. І Зеленський правильно вимагає: давайте конкретні рішення, конкретні дати”, – сказав Кравчук.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.