Території поблизу Куп’янська, Бахмута та Авдіївки залишаються одними з найбільш напружених на усьому фронті в останні тижні. Противник активно продовжує ведення операцій з метою захоплення нових територій, повідомляє полковник запасу ЗСУ та відомий військовий аналітик Олег Жданов.

 

Задачу захисникам населених пунктів Котлярівка та Кислівка ускладнює поточна обстановка. Тепер їм доводиться не лише стримувати наступ ворога з півночі та сходу, але й з південного напрямку.

«Головним напрямком удару залишається район Авдіївки, розташований на околицях Донецька. У той час як раніше ворог фокусувався на атаках переважно на південних та північних флангах міста, останній тиждень він сконцентрував свою увагу на прямому фронтальному ударі з південного сходу», — ділиться аналітик.

Російські військові намагаються закріпитися на крайніх вулицях українського міста, де нині точаться інтенсивні бої.

«Бої в Авдіївці можуть перейти до вуличних, як це раніше було у Бахмуті», — припустив експерт. Як раніше припустили аналітики, у разі успішного закріплення позицій це створить труднощі для українських захисників.

Тим часом окупаційна армія агресорки Росії просунулася в районі Авдіївки, а також на північний схід від Новомихайлівки, що розташована на південний захід від окупованого Донецька.

Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що останнім часом російські війська продовжують рухатися на південний захід від Донецька. Згідно з геолокаційними кадрами за 23 січня, також фіксується просування Російської Федерації на північний схід від Новомихайлівки. Аналітики, посилаючись на українські та російські джерела, повідомляють про продовження бойових дій на південний захід від Донецька, зокрема поблизу Георгіївки та Новомихайлівки.

Додатково, зафіксовано просування російських військ біля Авдіївки. Геолокаційні дані, опубліковані 23 січня, вказують на те, що окупаційні війська продовжили свій рух на західний Степовий район, розташований на північний захід від міста.

Щодо повідомлення Росії про просування окупантів на північ від Авдіївки поблизу кар’єру кварцового піску, ISW не може підтвердити цю інформацію.

Також російський мілблогер стверджує, що українські війська продовжують активні дії в районі Виноградників на південний схід від Авдіївки. Повідомляється, що на напрямку Авдіївки ведуть бойові дії підрозділи російського 80-го танкового полку (90-та танкова дивізія, 41-а ОАЦ ЦВО) та загін спеціального призначення «Вікінг».

Інформація про те, що окупанти зайшли в місто Авдіївка є неправдивою. Начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш розповів, чи дійсно окупанти прорвалися в саму Авдіївку. З його слів, жодній диверсійно-розвідувальній групі окупантів ще не вдавалося зайти до міста.

«Зараз на цьому напрямку вони просто штурмують. Вже не йдеться про ДРГ, це штурмові дії… Від перших днів повномасштабного вторгнення, може, через два-три тижні перші ДРГ вже намагалися заходити в місто. І так майже постійно. Таких спроб за цей період було дуже багато», – каже Барабаш.

Голова МВА запевнив, що попри велику кількість спроб, росіяни до самого міста не заходили і жодного разу їм не вдавалося це зробити.

«Дуже багато було таких спроб на підходах (до Авдіївки) знешкоджено і були – у процесі, що вони вже майже впритул заходили до населеного пункту і їх також ліквідовували. До цього моменту в місто жодна група не заходила», – запевнив він.

Щодо перебування росіян у районі ресторану «Царська охота» Барабаш уточнив, що це – заміський комплекс. За його словами, російські ДРГ туди заходили, але їх вибили, і вже 2-3 дні цей комплекс контролюють українські захисники.

«Тиск є. Штурмові дії є. Вчора вони навіть у напрямку «Царської охоти» намагалися технікою штурмувати. Тиск там є, і він шалений. Певний результат вони мали: сіра зона зменшилася однозначно. Певні позиції були втрачені і повернуті нашими хлопцями.

Ніхто не каже, що у нас усе окей і «в шоколаді» – ні, далеко не так. Але й казати, що все пропало – це неправда», – підсумував Віталій Барабаш.