Військовий експерт Олег Жданов розповів, що західні ЗМІ отримують дані від американського розвідувального співтовариства, яке бере до уваги лише ті втрати російських окупантів, що вже є підтвердженими.

Водночас українська сторона надає більш реальну кількість загиблих росіян.

Про це йшлося в коментарі Жданова 24 Каналу.

Як саме отримують дані про втрати: експерт назвав три джерела

За словами Олега Жданова, спершу за фото з тілами лыквыдованих росіян дізнаються геолокацію. Завдяки цьому стає відомо, в якому підрозділі служили військові.

Інформацію про втрати російських окупантів можна дізнатися із трьох джерел: прозвучало зведення з українських і російських ЗМІ, тіла окупантів помітили супутники західної розвідки.

“У такий спосіб вони фіксують тільки підтверджені втрати”, – сказав військовий експерт.

Він вважає, що західні експерти не беруть до уваги те, скільки тіл похоронні команди збирають після бою. Також не враховується той особовий склад російської армії, який ліквідовується ворогом у польових крематоріях. Тож українські дані більш близькі до реальності.

Україна визначає кількість загиблих на тлі бойових зведень зі свідчень самих українських захисників.

“Тобто коли командир опитує особовий склад і він каже, хто та скільки ліквідував окупантів”, – розказав він.

Потім ці дані зводяться в єдину систему та потрапляють до Генштабу ЗСУ, який і озвучує кінцеву цифру.

“Цілком допустимі втрати з урахуванням того, скільки вони нагнали там народу, половина якого найманці”, – додав Жданов.

За словами Жданова, в’язні, які воюють в Україні, перебувають “ніде – між небом і землею, а зараз вже на небі”.

“Це свідчить про те, що ніхто не довідається про їхнє зникнення”, – додав Жданов.

Тим часом Міністр оборони України Олексій Резніков розповів, коли чекати на гарні новини з фронту. Адже наразі суспільство дуже чекає початку контрнаступу.

Кореспонденту УНІАН Тетяні Поляковській очільник Міноборони повідомив, що позитивні новини є щодня, оскільки величезна кількість окупантів ліквідовується на фронті.

Його перша частина відповіді була досить жартівливою, адже всі українці знають, що загарбники добре удобрюють наші землі:

“Залишаються як добре підгрунтя для того, щоб насіння проростало, і соняшникова олія потім годувала різні країни”.

“По-друге, навіть візьміть Бахмут. Вони 8 місяців ведуть наступальну операцію тільки в одному маленькому вузькому місці фронту… Тому я вважаю, що кожен день – це хороша новина. Вона нас наближає до перемоги”, – додав Резніков.

Нагадаємо, 24 лютого 2022 року у Генічеську Херсонської області безстрашна жінка закликала солдата РФ піти звідти. “Ви прийшли на нашу землю. Покладіть насіння собі в кишені, щоб, коли вас ліквідують, проросли соняшники”, – сказала місцева мешканка.

Відтоді у народі часто жартують, що ліквідовані росіяни гарно удобрюють українську землю.

Варто зазначити, що у квітні 2023 року середньодобова кількість втрат росіян, найімовірніше, впала приблизно на 30%. Це сталося після надзвичайно великих втрат окупантів у січні-березні цього року.

Про це повідомило Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані власної розвідки.

Там зазначили, що числа, оприлюднені Генштабом ЗСУ, свідчать про зменшення середньодобових втрат росіян із 776 в березні до середніх 568 у квітні.

У британській розвідці уточнили, що не можуть підтвердити точність методології України. Водночас наголосили, що загальна тенденція, ймовірно, точна.

«Втрати росії, найімовірніше, зменшилися, оскільки їхня спроба зимового наступу не досягла поставлених цілей, і російські сили зараз зосереджені на підготовці до очікуваних українських наступальних операцій», — пояснили там.

Проте у окупантів нічого не вийде, так як ЗСУ успішно зруйнують плани ворога, повернувши Україні всі її території.