На Лиманському напрямку, судячи зі всього, противник, розпочав реалізацію свого задуму, щодо відновлення наступальних дій у напрямку на Лиман.

Про це повідомив військовий експерт Констянтин Машовець на своїй сторінці у Фейсбук.

За його словами, нещодавня активізація противника в районі с.Макіївка, явно має до цього пряме відношення.

«Після успіху, який він мав по напрямку Площанка — Макіївка, противник, очевидно, готується атакувати й по напрямку на с.Невське та с.Торське, поясню чому, на мою думку, може відбуватися саме так», — написав Машовець.

Машовець вважає, що головною метою цього задуму, звісно, є м.Лиман й вихід на східний берег р.Оскіл але за словами експерта наступати зразу й прямо на Лиман через Торське та Зарічне, у бік яких він зміг просунутись зі сторони м.Кремінна протягом минулої зими-початку весни, противник не може допоки північніше,.

Він також зазначив, що над цією дирекцією «нависає» плацдарм ЗСУ на східному березі р.Чорний Жеребець.

Тобто, противнику перед відновленням наступу на Лиман необхідно витіснити передові підрозділи ЗСУ з селищ Макіївка, Невське, Терни, Ямполівка та територій, розташованих східніше них.

«Зробити це, не так просто, як спланувати…
В першу чергу через те, що наступати у рамках цього плану доведеться у смузі шириною більше як 21 км. Для цього потрібні досить значні в обсягах сили й засоби», — сказав він.

А ось в другу чергу, за його словами через те, що «події відбуваються» на стику двох УВ противника — «Запад» та «Центр», що, в свою чергу, вимагатиме від російського військового командування надприроднього для них рівня взаємодії та узгодженості дій підлеглих йому військ.

«Саме тому, угрупування військ противника «Центр», яке, власне, й оперує на Лиманському напрямку, як то кажуть «кровно заинтересовано», у просуванні військ 20-ї загальновійськової армії зі складу УВ «Запад» в районі с.Макіївка», — вважає експерт

Мова йде про частини та підрозділи 3-ї мотострілецької дивізії цієї армії, зокрема її 252-й мотосрілецький полк та 237-й танковий полк, підрозділи яких зараз й намагаються пробитися до важливого перехрестя доріг — між Нововодяним й Невським, а також між Макіївкою та Площанкою.