В Україні в найближчі кілька місяців значно подорожчає опалення. Так, відповідно до планів підприємств, в Одесі тариф на тепло зросте на 72%, в Харкові тариф збільшать на 17,9%, в Житомирі – 12,6%, в Черкасах – 22,1%, в Луцьку – на 22,2% .

В Одесі на громадських слуханнях комунальне підприємство презентувало обгрунтування такого стрибка. Мовляв, хоч газ і подорожчав всього на 23%, вартість води збільшилася в 2,1 рази, а зарплати виросли в 1,9 рази. До того моменту, як нові тарифи на опалення вступлять в силу, їх повинна затвердити Національна комісія в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Нові ціни набудуть чинності в грудні 2018-го або січні-лютому 2019-го (залежно від того, як швидко проведуть процедуру узгодження тарифів). Наприклад, в столиці вже заявили, що опалення подорожчає тільки в наступному році. До сих пір невідомо, скільки буде коштувати Гкал. У прес-службі "Київтеплоенерго" повідомили, що складова газу в кінцевій ціні – 90%. Відповідно, економічно обґрунтована ціна на тепло в столиці може збільшитися на 21,1%.

Як раніше писали, Кабінет міністрів під час позачергового засідання 19 жовтня одноголосно прийняв рішення підвищити тариф на газ на 23,5%. Головна причина – наполеглива рекомендація з боку МВФ. Без подорожчання газу Україна б не отримала черговий кредитний транш і не змогла б обслуговувати держборг.