Збройні Сили України влучно знищують склади та командні пункти окупантів. Через це російські військові відмовляються йти в бій та залишаються сидіти в окопах чи втікають подалі. 

Про це 24 каналу повідомила керівниця пресцентру ОК “Південь” Наталія Гуменюк. Вона наголосила, що ситуація на Півдні змінюється динамічно, вона напружена, але повністю контролюється Силами оборони України. 

За її словами, українські війська ведуть потужну операцію. “Деталей ми поки не розголошуємо, але обов’язково здивуємо вас тим, що буде в результаті”, – сказала вона.

Наталія Гуменюк зазначила, що в ворожої сторони в основному відбувається ведення вогню на відстані та дистанціювання – тобто окупанти залишаються на тих позиціях, де почувають себе захищеніше. Вона запевняє, що окупанти деморалізовані та відмовляються йти в бій після того, як ЗСУ знищили командний пункт відповідної мотострілкової бригади.

“Особовий склад відмовляється вести бойові дії і залишаються в окопах чи навіть розвертаються та маленькими групами йдуть назад,”– сказала керівниця пресцентру ОК “Південь”.

Зазначимо, що українські військові поступово просуваються на півдні та дуокуповують населені пункти. Військові експерти запевняють, що на цьому напрямку є передумови для успіху ЗСУ. Про це 24 каналу сказав військовий експерт Петро Черник. Але він зазначив, що треба пам’ятати про те, що лінія фронту є дуже великою, сягає більше тисячі кілометрів. 

Експерт пояснив, що для того, щоб зробити повноцінні контрнаступальні дії, треба створити трикратну перевагу в озброєні та живій силі. За його словами, наразі на лінії фронту з боку противника є не менше 200 чи більше сил, тому нам потрібно втричі більше людей.

“Але я вважаю, що є передумови для успіху ЗСУ і розвитку контрнаступальних дій у першу чергу по південному напрямку, і те, що називається визволення правого берега Дніпра на Херсонщині,”– заявив Черник.

Він додав, що “головну артерію”, яка називається Антонівський міст, окупантам пошкодили.

“Противник не може пересувати по ньому велику важку техніку, наприклад танки та БТРи. Бо вона важить від 13 до 40 тонн і рухатися по цьому мосту не може”, – зазначив він.