Якби Олександр Аваков не був сином міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, йому б навіть не вручили підозри у "справі рюкзаків", заявив в інтерв'ю LB.ua, опублікованому 26 травня, адвокат Андрій Федур, передає Корупція.Інфо

"Національне антикорупційне бюро України закінчило досудове розслідування, і прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури відкрили захисникам матеріали цього кримінального провадження. Я ознайомився з ними і можу стверджувати, що знаю матеріали кримінального провадження не гірше за учасників процесу. Зокрема тих, хто проводив розслідування. Там великий обсяг, вибачте, "сміття", – розповів Федур.

Відповідаючи на запитання, чи політична ця справа, адвокат сказав, що у провадженні немає так званої події злочину (сукупність об'єктивних ознак, що характеризують злочин).

"Відповідально заявляю: ні! І моєму довірителю, на мій погляд, ніколи не була б вручена підозра, якби він не був сином міністра. Саме звідти питання: чи політична ця справа, чи ні? Але про політичну складову ми не можемо говорити, тому що у нас немає такої правової дефініції, як "політична справа"… Але я стверджую про інше. Якби мій довіритель не був сином міністра, припускаю, у цьому кримінальному провадженні його б навіть як свідка не допитували. Не кажучи вже про вручення підозри. На жаль, це той класичний випадок, коли те чи інше кримінальне провадження дуже гучно починається, а потім якось тихо і смішно закінчується. Я переконаний, що ця справа не має жодної судової перспективи, бо подія злочину відсутня. Не те що мій довіритель не вчиняв кримінально-караного діяння, а самої події злочину не було у природі", – додав адвокат.

31 жовтня 2017 року Національне антикорупційне бюро провело обшуки за місцем проживання фігурантів кримінальної справи про зловживання під час закупівлі Міністерством внутрішніх справ рюкзаків для Нацгвардії. Після обшуків НАБУ затримало сина Авакова, екс-заступника глави МВС Сергія Чеботаря, а також представника фірми, яка виграла тендер на постачання рюкзаків, Володимира Литвина. Їм інкримінують розтрату на суму 14 млн грн у 2015 році.

1 листопада Солом'янський районний суд Києва призначив Олександру Авакову запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Підозрюваного зобов'язали здати закордонні паспорти і носити електронний браслет. Такий самий запобіжний захід суд обрав Чеботарю і Литвину.

Популярне: "Додали в середньому по…": Хто з українців цього місяця отримає перераховану пенсію

8 листопада суд заарештував майно Олександра Авакова, однак 19 грудня Апеляційний суд Києва зняв арешт із майна сина міністра внутрішніх справ. 22 грудня суд скасував зобов'язання для Олександра Авакова носити електронний браслет.

23 лютого 2018 року суд повторно наклав арешт на майно Авакова-молодшого.

25 квітня адвокат Авакова-молодшого Андрій Тарасов повідомив, що Солом'янський районний суд Києва знову скасував арешт майна сина міністра. 4 травня Солом'янський районний суд Києва наклав арешт на нерухомість і акції Олександра Авакова.