Зустрілися з великою групою сільськогосподарських виробників. Зараз намітилася дуже шкідлива тенденція, коли під виглядом економічного протекціонізму та захисту внутрішніх виробників хочуть практично закрити імпорт сільськогосподарських добрив, про це в своєму телеграм каналі написав Михаіл Саакашвілі.

Подаємо позицію в оригіналі:

Якщо імпорт добрив буде обмежений, це як мінімум на 30-40% підвищить ціни на внутрішньому ринку, сотні тисяч аграріїв втратять доходи, а для мільйонів споживачів це відіб’ється на цінах сільгосппродукції. Не кажучи про те, що фактична ціна експортованих українським монополістом добрив нижче, ніж та, за якою цю ж продукцію продають українським аграріям.

Виграє від цього тільки олігархічний монополіст з виробництва добрив. Це рішення — як постріл собі в ногу і нічого спільного з інтересами України воно не має. Це ні що інше як пряме лобіювання олігархів і абсолютно антинародний акт.

В Україні існують невеликі виробники добрив, які прекрасно конкурують і отримують прибуток. Справа не в нездатності конкурувати з європейським товаром, а в олігархічній по суті економіці, яка хоче отримати надприбуток ціною обдирання населення, а не шляхом чесної конкуренції.Я направив відповідний лист міністру економіки, і ми будемо разом боротися, щоб це шкідницьке рішення не було доведено до кінця.

Окрім того, варто також зазначити, що Національна Рада реформ на чолі з Міхаілом Саакашвілі, звернулася до Дніпропетровського управління Держпраці через підземні вибухи

У листі, який адресовано начальнику ГУ Держпраці у Дніпропетровській області В. Є. Катченку сказано, що через нереєстрацію упродовж майже року повідомлення про початок підземних вибухових робіт гальмується будівництво метрополітену у Дніпрі.

В документі також підкреслюється, що через позицію Держпраці держава несе збитки через вимушений простій будівельної компанії, яку обрано підрядником робіт. А недобудовані через відсутність робіт об’єкти становлять загрозу центру міста.

Нагадаємо, у міськраді Дніпра звинуватили облраду і Київ у зриві будівництва метро. Зокрема, компанії Limak заважають отримати дозвільні документи на проведення підземних вибухів без будь-яких на це підстав. Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області вже 9 місяців не надає згоди на проведення вибухових робіт.