Саме глава ОП Андрій Богдан став ініціатором того, щоб у МВС відібрали право управляти Нацгвардією.

Про це йдеться в матеріалі ВВС.

Раніше Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, якій зробить Національну гвардію його “особистою армією”. Однак пізніше документ відкликали на доопрацювання.

За даними ЗМІ, саме Богдан створив ініціативу навколо Нацгвардії і оформив законопроект про перепідпорядкування відомства президенту. При цьому джерела запевняють, що це не єдині зміни, які очікують МВС. Однак Аваков почав протистояти цьому в самому початку і зробив так, що проект зник з ВР.

Богдан підтвердив, що після внесення проекту закону в ВР, Аваков особисто приїжджав на Банкову. В ОП запевняють, що хочуть розділити Національну гвардію на три гілки і зробити орган підвладним МВС, Генштабу та президенту. В оточенні Авакова таку ініціативу називають політичною, яка спрямована на розвал структури МВС. При цьому в ОП впевнені, що поки немає гідної кандидатури на заміну Авакову. Також структура занадто залежить від авторитету, який поки не напрацювала команда Зеленського.

Раніше стало відомо, що до глави МВС Авакову хочуть приставити людини з оточення Зеленського, який дуже часто відвідує Росію. До цього ЗМІ повідомляли, що глава МВС Арсен Аваков переживає не найкращі часи і в зв’язку з цим йде на конфлікти, в тому числі з Офісом президента.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко вперше публічно озвучив причину, по якій президент Володимир Зеленський не захотів звільняти главу МВС Арсена Авакова і залишив його в новому Кабміні.