П'янки, понти та гламур – так виглядають українські судді (фото 18+)
19% дорослого населення України вважає єдиним можливим способом домогтися правосуддя – суд Лінча. Анекдот про прокурорів, в якому винним у зіткненні прокурорського джипу з пам'ятником Хмельницького визнано Хмельницького, знають навіть школярі. На жаль, до такого відношення громадськості безпосередньо причетні самі слуги закону, які, не моргнувши оком, виставляють себе напоказ в соціальних мережах.
Незважаючи на те, що в українському законодавстві визначення «публічна особа» відсутня взагалі, судді, прокурори і т.д. повинні пам'ятати, що суспільний інтерес до них завжди вище, ніж до прибиральниць або водіїв громадського транспорту. Однак, українські слуги закону про цю закономірність, очевидно, забувають. Вони спокійно вихваляються на камеру і в соціальних мережах своїми доходами, позують на фото в такому вигляді, що соромно дітям або батькам показувати. Більш того, деколи складається враження, що вони не усвідомлюють, чому за таку поведінку піддаються обструкції.
Судді:
Найвідоміший суддя України, звісно, Родіон Кірєєв. У свої 32 роки він став просто таки світовою знаменитістю, заславши до в'язниці лідера опозиції Юлію Тимошенко. Однак у нього вистачило розуму не засвітити перед камерами дорогими годинниками або п'яною пикою.
Однак другий за популярністю вітчизняний суддя такої скромністю не відрізняється. Вже колишній голова Апеляційного суду Львова Ігоря Зварич не соромився заявити, що мільйон гривень, знайдений у нього під час обшуку, він «наколядував». За це «колядування» Зварич отримав 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна, але така строгість Феміди до свого екс-служителя нічому не навчила його колег.
Влітку минулого року інтернет облетіли фотографії зі сторінки в Facebook заступника голови Господарського суду Києва Вікторії Омельченко, яка, незважаючи на свою досить скромну зарплату держслужбовця, хвалилася вояжами на найвідоміші курорти планети. Правда, можливості судді відвідати Майямі і Куршавель стають зрозумілими після того, як читачі дізнаються, що вона є старшою дочкою нині покійного екс-прем'єра Криму і багаторічного мера донбаського міста Макіївка Василя Джарти. В принципі, марнославство служітельки Феміди можна було б пробачити, якби не інші фото, на яких шановний суддя, до якої слід звертатися не інакше, як «ваша честь», не виглядала б, скажімо так, як претендентка на обкладинку Плейбоя.
Кращі традиції примітивного гламуру: лімузин, шуба, чоботи-панчохи і начісування під блискучою діадемою.
Духовні цінності судді – повага до релігії просто зашкалює.
Тільки цих фотографій достатньо, щоб підірвати довіру до української Феміди. А якщо на додачу українці дізнаються ще й про факти хабарництва та про те, як деякі молоді помічниці суддів тиснуть людей позашляховиками, переплутавши педалі газу і гальма, то про яку повагу до суду взагалі може йти мова?
Прокурори
В кінці січня відвертими фотографіями прославився старший прокурор прокуратури Кіровського району Донецька Анатолій Авраменко. Може, його пацанячі витівки і залишилися б непоміченими інтернет-спільнотою, якби він за сумісництвом з прокурорської роботою не був ще й зятем новоспеченого голови СБУ Олександра Якименка.
Фотографії прокурора, на яких він позує з пістолетом і імітує статевий акт з друзями, були помічені на сторінках самого Авраменка та його дружини Еліни.
В цілому ці фотографії прокурора Авраменко можна списати на його юний вік і, відповідно, на нерозуміння публічності своєї професії.
Але наступний наш герой – цілком дорослий і досвідчена людина, і посаду займає значно вище – прокурор республіки Крим (за збігом обставин – теж «донецький»).
Павлов показує подарунок від своїх запорізьких колег – скульптуру ягуара з різних сплавів металу.
Прокурор демонструє вміст свого холодильника в робочому кабінеті – кілька пляшок вина і сік.
Павлов розповів журналістам, що курить в своєму кабінеті, тому завжди тримає поблизу подарунок від колег з Макіївки – попільничку від Сваровскі, а також обладнує кабінет очищувачем повітря. Мабуть кабінет прокурора республіки – місце не публічне, бо на нього не діє закон про заборону куріння.
А ось ще один цікавий персонаж – дівчина (нижче на фото), учасник телепрограми «Богиня шопінгу»
Альона Нельсон нещодавно заявила, що отримала три вищі освіти, має звання молодшого лейтенанта і працює в прокуратурі. Правда, прокуратура пізніше запевнила, що про Олену Нельсон їй нічого невідомо, але телеглядачі та українські медіа повірили білявці, адже її фото в соцмережі мало чим відрізняються від фото судді Вікторії Омельченко.
Причини такої фривольність в поведінці слуг закону, окрім того, що найчастіше вони отримають погони завдяки родинним зв'язкам, досить банальні – молодість і відсутність адекватних наставників.
Дуже влучно з цього приводу нещодавно висловився начальник ГУ МВС України в Харківській області генерал-майор Віктор Козицький:
«В різні часи за роки незалежності було проведено оптимізацію кадрового складу органів внутрішніх справ, в результаті якої співробітники міліції при певній вислузі років звільнялися з органів внутрішніх справ. У зв'язку з цим відбулося вимивання середньої ланки співробітників міліції – це оперуповноважені карного розшуку, старші "опера", дільничні інспектори. Це як раз ті фахівці, які могли ще працювати, але їм довелося звільнятися. І сьогодні, на жаль, середній вік оперуповноваженого – 30 років. Коли я прийшов в міліцію, то у мене були наставники, яким вже виповнилося 40 років. Це ті люди, які все розуміли і могли навчити молодь азам професії. Сьогодні за випускником університету внутрішніх справ, який прийшов на службу в міліцію, закріплюється наставник, який прослужив 3 роки і, який, по суті, сам ще досвіду не придбав ».
В органах прокуратури ситуація не краща. Зараз очолити обласну прокуратуру може працівник, якому щойно виповнилося 30 років, а зайняти посаду прокурора району або міста – взагалі 25-річний зі стажем роботи всього 3 роки. У суддів ситуація подібна.
Правда, генерал-майор кілька злукавив, назвавши процес вимивання середньої ланки працівників просто «оптимізацією». Переважна більшість з них добровільно йшли на пенсію, або їх «йшли» після чергової зміни влади.
Зниження рівня довіри до правоохоронної системи уже призводить до того, що чимала частина суспільства стає на бік убивць. Як приклад – громадські акції на підтримку Віталія Запорожця, який на очах односельчан в селі Семиполки Київської області застрелив співробітника міліції. Селяни вимагали у суду виправдати Запорожця, оскільки він убив дільничного, який нібито роками знущався над жителями села.
Тому не дивно, що люди готові братися за вила і вершити самосуд. За даними того ж опитування, 19% українців впевнені, що в наших умовах самосуд – це єдиний спосіб здійснити правосуддя, ще 35% визнають самосуд в цілому неприпустимим, але в окремих випадках виправданим.
Як би це страшно звучить, але якщо така тенденція продовжиться і далі, то скоро українські вулиці будуть майоріти шибеників, а «правосуддя» стануть вершити п'яні гопники. Зламати ситуацію може тільки тотальна реформа на зразок грузинської, але щось не віриться, що нинішня влада в таких змінах зацікавлена. А повинна б була …
Автор: Ярослава Мовчун