Розбійні напади: катують, як у 90-ті

Люті й знахабнілі злочинці нападають на людей та їхні помешкання. У поліції радять не сіяти паніку, проте краще попіклуватись про безпеку – врятує сигналізація і «тривожна кнопка». А відеоспостереження – в минулому. Воно не допоможе, особливо коли до сервера матимуть доступ злочинці, – Корупція Інфо

Популярне: Яценюк зробив шокуючу заяву!  Українці не можуть оговтатьсь! До чого призведуть ці слова?

Десять розбійних нападів стались на Тернопільщині від початку року. Шість з них – розкриті. За аналогічний період минулого року у поліції зафіксували два розбоя. Проте головний поліцейський краю Олександр Богомол запевняє: в області безпечно. У нас найменший відсоток вчинення злочинів і найнижчий рівень злочинності серед усіх областей України. – Враховуючи такі випадки, а у квітні на Тернопільщині вже було два розбійні напади, в Україні – в рази більше, я звертаюсь до всіх людей, котрі мають статки: убезпечте своє майно і здоров’я. Облаштуйте сигналізацію в будинках.

Напад на Жукінського не розкрили

Найпопулярнішим видом захисту і охорони на сьогодні ж «тривожна кнопка», кажуть у поліції. Кожен з членів родини матиме таку у кишені. Достатньо натиснути – за кілька хвилин на місці буде Поліція охорони. Відеоспостереження, на жаль, вже не допомагає, – каже Олександр Богомол. – Може стати у нагоді хіба під час пошуку злочинців.

Бо коли сервер знаходиться за  місцем проживання і злочинці катують потерпілого, людина вкаже, де він. Тому толку з такого спостереження не буде. Чимало серед тих, хто вчиняє розбійні напади на Тернопільщині – заїжджі гастролери, каже очільник поліції. Жорстокі, небезпечні, нахабні – так він характеризує злочинців.

Підтвердженням його слів є факти про розбійні напади, які були скоєні на Тернопільщині від початку року. Серед них і нерозкритий злочин – напад на екс-очільника Тернопільщини Анатолія Жукінського. 24 лютого, невідомі зв'язали, побили та пограбували колишнього голову обласної ради. Утримували чоловіка в його власному гаражі. Лише через півтори години після втечі нападників йому вдалося вийти і покликати на допомогу, а уже через півтори доби потерпілий помер у власному помешканні від повторного інфаркту.

За словами старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого управління ГУНП в Тернопільській області Сергія Гончарука, потерпілий жив за графіком, вчасно виходив і повертався додому. За попередньою інформацією, нападники були в балаклавах, в темних штанах та куртках з капюшонами, взуті у берци. Обоє худорлявої статури, на зріст метр сімдесят п'ять. Розмовляли російською мовою.

Екс-очільника Держрезерву, а тепер місцевого підприємця, власника готельного комплексу Богдана Федорчука, товариша екс-президента України Віктора Ющенка, поливали окропом і пекли праскою. Аби сказав, де гроші. Розбійний напад стався у Борщеві в ніч з 3 на 4 квітня. Одразу після нападу потерпілий чоловік потрапив до реанімації. Вже переніс операцію з пересадки шкіри. Наразі проходить лікування, повідомив очільник тернопільської поліції.

Обороняючись, підрізала нападника

Невідомі у масках увірвалися до літньої кухні приватного помешкання жителів села Біла Тернопільського району. Усе трапилося 4 квітня після 21:00. Подружжя знаходилося в кухні, оскільки того дня вони купили м’ясо і розробляли його.

Жінка пригадує, що в приміщення зайшло двоє чоловіків у балаклавах та темному одязі, в руках обидвоє мали бити. Один з невідомих одразу почав наносити удари її чоловікові. На момент нападу жінка в руках тримала ніж. Захищаючись, вона порізала ним правий бік нападника.

Після цього невідомий вдарив її по голові, почалася шарпанина, а далі чужинці втекли. Потерпілі зателефонували сусідові, який і викликав поліцію та швидку. Це все, пригадує подружжя, тривало не більше двох хвилин. Мешканців села доправили до лікарні.

У чоловіка медики констатували перелом руки, у жінки – колоті-ріжучі рани на руках та травми голови, на які довелося накладати шви. Наступного дня після нападу, а саме 5 квітня, на лінію “102″ близько 7:15 надійшло повідомлення від місцевого жителя про те, що він виявив труп невідомого в селі Біла.

Слідчо-оперативна група, яка виїхала на місце події, оглянула тіло. Воно знаходилося за метрів двісті від будинку, де трапився розбійний напад. За попередніми даними загиблий – це один із нападників, оскільки у нього справа виявили ножове поранення, характерне тому, яке потерпіла напередодні нанесла одному зі зловмисників, – каже старший слідчий Тернопільського відділення поліції Ніна Климович. Правоохоронці розшукують напарника.

Щодо загиблого – той був мешканцем Одеської області. У 2010 р. був затриманий за вчинення розбійних нападів на Київщині. Члени банди підозрювались у 6 розбійних нападах. Вже відомо, що нещадно катували людей, топили дітей, аби заволодіти майном потерпілих.

Щодо подій в Білій – вже порушене кримінальне провадження за фактом вчинення розбійного нападу. А також за фактом смерті нападника. З тієї інформції, якою володіє поліція, і я, як слідчий з великим досвідом роботи, в діях потерпілої буду бачити необхідну самооборону, – каже Олександр Богомол. – І будь-якої відповідальності, я думаю, потерпіла нести не буде. Бо йдеться і про загрозу їхньому життю і здоров’ю, і про проникнення до їхнього житла. Я думаю, ми захистимо наших людей.

Коментар

Олександр БОГОМОЛ, 40 р., начальник головного управління нацполіції в області: Криміногення ситуація на Тернопільщині стабільна. Вчиняються час від часу тяжкі резонансні злочини. Але поліція готова нести службу і вийти на бій зі злочинністю. Звичайно, не всі злочини розкриваються за гарячими слідами. Проте всі можливості, механізми, законні проведення слідчих дій в т.ч. і негласних, – у поліції відновленні. Такі ж, які були у міліції. Єдине, що залишається – некомплект штату у 420 працівників.