Сили оборони України відповіли контратакою в районі Авдіївки, Донецька область, зазначають аналітики Інституту вивчення війни.
Полковник Олександр Штупун, представник українського Таврійського угруповання військ, повідомив, що російські втрати становлять майже 25 тисяч осіб протягом останніх двох місяців в Донецькій області, і 80% цих втрат припадає на Авдіївський напрямок. Схоже, скоро окупантам таки доведеться відмовитися від міста і послухати команду з Кремля про відступ — ЗСУ наносять просто космічних втрат та ударів ворогу.
Штупун також повідомив, що російські військові часто формують нові роти з деградованих підрозділів для проведення атак поблизу Авдіївки, хоча деякі добре навчені і оснащені підрозділи продовжують воювати в цьому районі. Російські сили атакували на північний захід, захід і південний захід від Авдіївки, а також близько промислової зони та коксохімічного заводу.
Бої тривають біля Мар’їнки, Красногорівки, Новомихайлівки та Перемоги, повідомляють російські та українські джерела. Російські звіти стверджують, що ЗСУ провели атаки на захід і північний захід від міста Донецьк, неподалік від Мар’їнки і Новомихайлівки.
Повідомляється, що підрозділи 33-го мотострілецького полку РФ (20-та мотострілецька дивізія, 8-ма загальновійськова армія, Південний військовий округ) продовжують атакувати українські позиції на південний захід від Мар’їнки.
Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко заявив, що попри постійне знищення окупантів в районі Авдіївки, РФ постійно поповнює втрати. Ситуація складається загрозлива, тому що Авдіївка має більше вразливих місць, ніж Бахмут, і тут зосереджено більше сил.
«Тиск відповідно більш потужний. Але не думаю, що у росіян буде можливість до Нового року виконати основні бойові завдання», — зазначив військовий оглядач.
Нагадаємо, що За інформацією військових аналітиків, російські війська нещодавно здійснили незначне підтверджене просування на північ від Бахмута.
Геолокаційні кадри, опубліковані 19 грудня, показують, що російські війська незначно просунулися на південний захід від Спірного (25 км на північний схід від Бахмута).